WYDARZENIA

Zaproszenie na Pielgrzymkę

Drodzy Diecezjanie, nasz wielki rodak, Błogosławiony Jan Paweł II wołał do nas 30 lat temu jak prorok u stóp Jasnogórskiej Matki: „Do was, do was należy położyć zdecydowaną zaporę demoralizacji – zaporę tym wadom społecznym, których ja tu nie będę nazywał po imieniu, ale o których wy sami doskonale wiecie.

Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Doświadczenia historyczne mówią nam o tym, ile kosztowała cały naród okresowa demoralizacja. Dzisiaj, kiedy zmagamy się o przyszły kształt naszego życia społecznego, pamiętajcie, że ten kształt zależy od tego, jaki będzie człowiek!  A więc: Czuwajcie!”

Drodzy Diecezjanie,  przez 9 lat pielgrzymowania nasi pątnicy  dowiedli, że umieją  od siebie wymagać. W sierpniowych „Rekolekcjach w drodze” wzięło dotąd udział 9200 pątników. Przeszli w sumie 2300 km. Drugie tyle pielgrzymów wspierało ich niestrudzenie modlitwą, cierpieniem i ofiarą w grupie „7” duchowego uczestnictwa.

W tym roku pójdziemy po raz dziesiąty. To nasz pierwszy mały okrągły jubileusz! Do tego idziemy w roku zrywu w wierze, w ROKU WIARY!  Widzicie, co się dzieje. Zda się, że  całe piekło wyległo, by zagarnąć nasze dusze. Dlatego bardzo potrzeba ludzi mocnych w wierze!  Bł. Jan Paweł II z ogromną determinacją przekazał nam w roku 1987 na Westerplatte następujące przesłanie: „Każdy (..) znajduje w życiu jakieś swoje „Westerplatte”. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można „zdezerterować”. Wreszcie – jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba „utrzymać” i „obronić”, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić – dla siebie i dla innych”.

Dziesięciodniowa Piesza Pielgrzymka Świdnicka to taki wielki poligon wiary,  poligon nauki o prawdach wiary i o wartościach, poligon szkolenia, jak żyć wiarą, jak jej bronić i jak ją przekazywać innym. Zróbcie wszystko, co tylko w waszej mocy, aby – zwłaszcza w tym roku – pójść! Niech się też zwiększy grupa duchowego uczestnictwa! Im mocniejsze zaplecze, tym pewniejsi „frontowcy” pielgrzymki. Prosimy o włączenie się w dzieło pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych, starców i dziatwę.

Główny nurt pielgrzymkowy wychodzi z katedry świdnickiej 31 lipca po Mszy św. o godz. 10:00. Tego samego dnia wyruszy z Kłodzka grupa „3”. Dzień wcześniej – z Wałbrzycha grupa „6”. 1. sierpnia dołączy w Ząbkowicach grupa „4”.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie internetowej: www.pielgrzymka-swidnicka.pl Pytajcie też swoich księży, zwłaszcza księży pielgrzymkowych. Księży proboszczów usilnie proszę, by koniecznie zorganizowali autokary ze swoich parafii i dojechali do nas do Częstochowy na 9. sierpnia. Niech zakończenie jubileuszowej pielgrzymki stanie się wielkim świętem całej diecezji.

SZCZĘŚĆ BOŻE! Do zobaczenia w katedrze 31 lipca o godz. 10:00 i 9 sierpnia na Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze!

+ Ignacy Dec

Biskup  Świdnicki

Przeczytaj także:

> Panie, przymnóż nam wiary

> Dar pielgrzymowania

Zobacz także
Życzę wiary, co wzrasta
Nie zapomnijcie tamtych dni. Nie zapomnijcie!
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status