WYDARZENIA

Módl się za nami grzesznymi

Już jutro zaczynamy październikową modlitwę różańcową. Przez pośrednictwo Matki Bożej będziemy powtarzać „…módl się za nami grzesznymi…” Taki właśnie tytuł ma zdjęcie, które publikujemy w serii pod hasłem „Zostań reporterem Portalu AKCJA. Zostało ono wykonane w Sanktuarium Matki Bożej Odporyszowskiej (Archidiecezja Tarnowska). Sanktuarium położone jest w pobliżu miasta Żabno. 

Obraz Matki Bożej Odporyszowskiej jest namalowany na desce lipowej o wymiarach 240×130 cm. Z którego wieku ten obraz pochodzi i kto go namalował, trudno dziś dociec. Nie dająca się dostatecznie udokumentować źródłami pisanymi miejscowa tradycja przekazuje, że co najmniej od 400 lat obraz ten jest znany i nadzwyczaj czczony w Odporyszowie. Przedstawia on Matkę Bożą trzymającą Dzieciątko na ręku. Najświętsza Maryja Panna ma na sobie ciemno – czerwoną sukienkę i zarzucony zielony płaszcz za złocistymi gwiazdami. W prawej ręce trzyma berło oparte o ramię, lewą zaś obejmuje Dzieciątko Jezus. Twarz Najświętszej Panienki jest pełna słodyczy, dobroci i łagodności. Wyraziste i piękne oczy zdają się patrzeć z macierzyńską czułością na modlący się przed Jej Obrazem lud.

Widząc coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, a może rzuca się Tobie w oczy jakaś nietypowa okoliczność czy też nietypowy detal. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. Uchwyć w obiektyw aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz (nadaj tytuł, określ datę, miejsce lub inną charakterystykę) i podpisz (wskazując imię i nazwisko, nick, ewentualnie wiek i miejscowość, z której pochodzisz). Wyślij następnie na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Poszerzajmy obszar dobra
Chrystus zmartwychwstał Alleluja !

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status