WYDARZENIA

Miejsca najbliższe Jego sercu…

Księża Pallotyni z Ząbkowic Śląskich zapraszają na Pielgrzymkę „Szlakiem Karola Wojtyły. Miejsca najbliższe Jego sercu…” Ma to być nasze duchowe przygotowanie do kanonizacji Papieża Polaka.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18 – 20 października 2013 r. Wyjazd w piątek 18 października br. o godz. 15:30. Tego samego dnia późnym wieczorem dojazd  do Kalwarii Zebrzydowskiej, obiadokolacja i nocleg. Następnego dnia, czyli 19 października br. (po śniadaniu) nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii. Osoby chętne będą mogły przejść dróżkami kalwaryjskimi w miarę warunków pogodowych. Po południu zaplanowane jest nawiedzenie Bazyliki Mniejszej w Wadowicach. To jest kościół chrztu Błogosławionego Jana Pawła II. Tam odprawiona będzie Msza św. Następnym punktem programu będzie zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Błogosławionego Jana Pawła II, chwila modlitwy w Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach, gdzie Karol Wojtyła przyjął szkaplerz karmelitański. Po spacerze w Wadowicach (czas na papieskie kremówki) pielgrzymi odwiedzą Dom Macierzysty Księży Pallotynów wraz z Muzeum Pamiątek z pielgrzymek Jana Pawła II. Po obiadokolacji zasłużony nocleg. Dzień trzeci, czyli 20 października br. (po śniadaniu) wyjazd do Krakowa, gdzie zwiedzimy Wawel i Starówkę, a później krakowskie Łagiewniki. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie Msza św. i odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaplanowane jest także nawiedzenie nowopowstałego Sanktuarium i Centrum Błogosławionego Jana Pawła II. Tego dnia powrót do Ząbkowic Śląskich ok. godz. 21:00.

Cena dla jednej osoby ok. 215 zł zawiera: przejazd autokarem, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje. Dla dzieci i młodzieży zniżki. Zapisy tylko do 6 października 2013 r. u ks. Łukasza po Mszach św. w niedziele przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii, bądź pod tel: 507747078.

(kk)

Na podstawie: nspj-zabkowice.pl  

Zobacz także
Pamięć przetrwała
Śpiewam mojej Ojczyźnie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status