WYDARZENIA

Miejsca najbliższe Jego sercu…

Księża Pallotyni z Ząbkowic Śląskich zapraszają na Pielgrzymkę „Szlakiem Karola Wojtyły. Miejsca najbliższe Jego sercu…” Ma to być nasze duchowe przygotowanie do kanonizacji Papieża Polaka.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 18 – 20 października 2013 r. Wyjazd w piątek 18 października br. o godz. 15:30. Tego samego dnia późnym wieczorem dojazd  do Kalwarii Zebrzydowskiej, obiadokolacja i nocleg. Następnego dnia, czyli 19 października br. (po śniadaniu) nawiedzenie Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Kalwarii. Osoby chętne będą mogły przejść dróżkami kalwaryjskimi w miarę warunków pogodowych. Po południu zaplanowane jest nawiedzenie Bazyliki Mniejszej w Wadowicach. To jest kościół chrztu Błogosławionego Jana Pawła II. Tam odprawiona będzie Msza św. Następnym punktem programu będzie zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Błogosławionego Jana Pawła II, chwila modlitwy w Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach, gdzie Karol Wojtyła przyjął szkaplerz karmelitański. Po spacerze w Wadowicach (czas na papieskie kremówki) pielgrzymi odwiedzą Dom Macierzysty Księży Pallotynów wraz z Muzeum Pamiątek z pielgrzymek Jana Pawła II. Po obiadokolacji zasłużony nocleg. Dzień trzeci, czyli 20 października br. (po śniadaniu) wyjazd do Krakowa, gdzie zwiedzimy Wawel i Starówkę, a później krakowskie Łagiewniki. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odprawiona będzie Msza św. i odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zaplanowane jest także nawiedzenie nowopowstałego Sanktuarium i Centrum Błogosławionego Jana Pawła II. Tego dnia powrót do Ząbkowic Śląskich ok. godz. 21:00.

Cena dla jednej osoby ok. 215 zł zawiera: przejazd autokarem, dwa noclegi, dwa śniadania i dwie obiadokolacje. Dla dzieci i młodzieży zniżki. Zapisy tylko do 6 października 2013 r. u ks. Łukasza po Mszach św. w niedziele przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii, bądź pod tel: 507747078.

(kk)

Na podstawie: nspj-zabkowice.pl  

Zobacz także
Gorzkie Żale (1)
Wiosenne posiedzenie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość