WYDARZENIA

Pilnujmy jak mają być wydawane unijne dotacje

Trwają konsultacje społeczne Regionalnych Programów Operacyjnych na nowy okres dofinansowania ze środków unijnych w latach 2014 – 2020. Niestety, korzystanie z tych funduszy Komisja Europejska uzależniła od promowania przez beneficjentów ideologii gender radykalnie zmieniającej normy i zachowania dotyczące płci.

Uznając, że płeć to przede wszystkim sztuczna konstrukcja społeczna, ideologia ta narzuca absurdalne modele wychowania, rodziny, szkoły, m.in. zmuszając dzieci  już w wieku przedszkolnym do szkodliwej seksualizacji, łamie bariery wstydu i stosowności, a przede wszystkim indoktrynuje młodych ludzi, łamiąc prawa rodziców do opieki i wychowania własnych dzieci. Tym działaniom trzeba dać stanowczy odpór.

Gorąco polecam zwrócenie się do marszałków i całych  zarządów województw oraz do przewodniczących i radnych sejmików wojewódzkich z wnioskami o stanowcze przeciwstawienie się wprowadzaniu tak radykalnych i szkodliwych zapisów doktrynalnych. Szukajmy sprzymierzeńców wśród pozostałych stowarzyszeń i wspólnot kościelnych, aby stworzyć silne i przemawiające jednym głosem środowisko katolików świeckich potrafiące bronić wartości i skutecznie przeciwstawiać się złu.

Jednocześnie w imieniu Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej uprzejmie proszę o przesyłanie informacji odnośnie reakcji z jakimi spotkają się Państwa pisma.

Króluj nam Chryste!

Halina Szydełko

Prezes Zarządu KIAK

Zobacz także
Pasja według Świętego Jana
Pani w Słońcu
2 komentarze
  • […] Nie tak dawno eurodeputowany Ryszard Legutko alarmował, że w nowych programach regionalnych finansowanych ze środków unijnych EFRR i EFS znajdują się odniesienia na rzecz promocji ideologii gender oraz uzależniające potencjalnego beneficjenta od szerzenia tej doktryny. O problemie tym pisaliśmy niedawno na portalu AKCJA. […]

  • […] pozyskiwać środki samorządowe, rządowe i unijne, by sfinansować wykonywane prace. O kwestii pozyskiwania środków unijnych pisaliśmy kilka dni temu. Przykładem takiego właśnie „montażu finansowego” jest m.in. kościół […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status