KALENDARZ

XVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Przed nami kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Przypada on w Kościele powszechnym tradycyjnie w święto Ofiarowania Pańskiego. Po raz pierwszy będziemy go obchodzić w duchowej łączności z papieżem Franciszkiem.

W swojej pierwszej adhortacji apostolskiej napisał on, że radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. (Franciszek, Evangelii gaudium, wstęp). Osoby konsekrowane stanowią wielki skarb w Kościele, a ich codzienne spotykanie się z Chrystusem oraz wieloraka gorliwa posługa przybliża do Chrystusa i odradza radość w tych, z którymi się na co dzień spotykają.

Serdecznie zapraszam Wszystkich Diecezjan, by w święto Ofiarowania Pańskiego w swoich wspólnotach parafialnych dziękowali dobremu Bogu za dar osób konsekrowanych i za ich służbę Kościołowi. W katedrze świdnickiej uczynimy to 2 lutego podczas uroczystej Eucharystii o godz. 10:00. Osoby konsekrowane ponowią wówczas swoje śluby zakonne. Zapraszam Was, drogie Siostry, Ojcowie i Bracia zakonni oraz każdego, kto ma taką możliwość, do katedry na wspólną modlitwę w intencji osób konsekrowanych o wierność i wytrwanie w powołaniu, o Boże błogosławieństwo dla nich, a także o nowe, święte i liczne powołania do życia konsekrowanego.

Przypominam, że w święto Ofiarowania wierni tradycyjnie wspierają zakony kontemplacyjne. Już teraz dziękuję Wam za ofiary, jakie złożycie w tym dniu do puszek. Będzie to wydatna pomoc szczególnie dla Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Kłodzku i w Ząbkowicach Śląskich.

Wszystkie Osoby Życia Konsekrowanego polecam opiece i wstawiennictwu Matki Bożej Świdnickiej i z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Adoracja Eucharystyczna z Ojcem Świętym
Świadek nadziei

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status