WYDARZENIA

AKCJA – rok pierwszy

Dokładnie rok temu pojawił się w sieci portal AKCJA – medium internetowe, które jest dziełem prowadzonym przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej.

Pierwszy wpis, jaki opublikowaliśmy dotyczył orędzia Papieża Benedykta XVI, w którym ówczesny biskup Rzymu określił światową sieć internetową jako „nową przestrzeń ewangelizacji”. To stwierdzenie mamy nieustannie przed sobą, bo traktujemy portal AKCJA nie tylko jako narzędzie służące promowaniu wartości ewangelicznych, ale także jako sposób na składanie świadectwa jedności w Kościele, który jest wspólnotą skupioną wokół Jezusa.

Przez miniony rok codziennie aktualizujemy nasz serwis. Na naszym portalu jest już ponad pół tysiąca wpisów i prawie 2600 zdjęć i grafik. Publikujemy ważne wiadomości dotyczące społeczności, jaką jesteśmy w Diecezji Świdnickiej, relacjonujemy wydarzenia organizowane przez różne wspólnoty kościelne i informujemy o inicjatywach podejmowanych przez Akcję Katolicką. Portal jest sprzężony z profilem na Facebook’u, gdzie znaleźć można również wiele informacji dotyczących Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie (lajkujcie, udostępniajcie i polecajcie nas Znajomym). W przeciwieństwie do innych katolickich mediów działających obok nas, nie dysponujemy środkami technicznymi i finansowymi, aby dotrzeć wszędzie tam, gdzie dzieje się coś wartościowego w życiu Kościoła lokalnego. Tym bardziej zachęcamy do przekazywania nam wiadomości z życia parafii i wspólnot, w jakich jesteście Państwo zaangażowani.

Portal AKCJA jest miejscem spotkania dla każdego, kto wierzy, iż Kościół Katolicki to nasz wspólny dom. Dziękujemy Panu za dar minionego roku i powierzamy każdy następny dzień Bożej Opatrzności. Wszystkich naszych Czytelników serdecznie pozdrawiamy. 

Redakcja   

Zobacz także
FAKE NEWS’em w KATOLIKA
Święta Anna Samotrzecia tam stoi i swoje robi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status