WYDARZENIA

Euro za gender

„ W imieniu katolików świeckich skupionych w największej organizacji kościelnej w Polsce – Akcji Katolickiej, pragnę wyrazić zaniepokojenie z powodu zapisów w nowych programach regionalnych finansowanych ze środków unijnych EFRR i EFS, które zobowiązują potencjalnego beneficjenta do promocji ideologii gender.”

Takimi słowami zaczyna się list Haliny Szydełko – prezes zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej do wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej. W dokumencie tym sformułowany jest stanowczy sprzeciw wobec rozwiązywania problemu ubóstwa w Polsce m.in. poprzez zwalczanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną? List przytacza wyniki, cytowanych już na portalu AKCJA, analiz regionalnych programów operacyjnych, jakie mają być wdrażane w latach 2014 – 2020 w poszczególnych województwach.

 

PEŁNY TEKST LISTU W SPRAWIE UZALEŻNIANIA BENEFICJENTÓW POMOCY UNIJNEJ OD IDEOLOGII GENDER JEST DOSTĘPNY TUTAJ.

Zobacz także
Nieomylny znak na niebie
Córka Hioba

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status