WYDARZENIA

Modlitwa, pamięć, obecność

Jak każdego roku w dniu rocznicy odejścia Błogosławionego Jana Pawła II do Domu Ojca spotkamy się na wspólnej modlitwie.

Tegoroczna nasza obecność na wspólnej modlitwie i rozważaniach ma szczególny wymiar, bo odbędzie się na kilkanaście dni przed zapowiedzianą przez Papieża Franciszka kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXII. Będziemy zatem przygotowywać się do wyczekiwanego przez nas dnia, w którym wołanie „Santo Subito” wróci do nas poprzez ogłoszenie polskiego papieża Świętym.

Coroczne wałbrzyskie spotkanie modlitewne będzie miało miejsce dokładnie za tydzień, tj. w środę 2 kwietnia 2014 r. na stadionie na Białym Kamieniu. Początek o godz. 16:30 programem słowno-muzycznym. Punktualnie o godz. 17:00 rozpocznie się uroczysta Msza św. O godz. 19:00 program multimedialny poświęcony Janowi Pawłowi II, a o 20:15 środowisko Ludzi Jana Pawła II poprowadzi Misterium Odkupienia. Dokładnie o godz. 21:00 weźmiemy udział w Apelu Jasnogórskim, który zakończy się specjalną modlitwą wdzięczności za Jana Pawła II o godz. 21:37.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Ikona
Wybór prawa czy prawo wyboru?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość