WYDARZENIA

Wielkopostne skupienie członków Akcji Katolickiej

Wraz z początkiem Wielkiego Postu członkowie Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej postanowili spotkać się na dniu skupienia. Wszystko po to, by umocnić się duchowo i zintegrować się w gronie osób związanych ze stowarzyszeniem. Tematem wiodącym wszystkich rozważań była Adhortacja apostolska Evangelii Gaudium – O głoszeniu Ewangelii w dzisiejszym świecie.

Gospodarzami i organizatorami wielkopostnego dnia skupienia byli: ks. dr Sławomir Augustynowicz – diecezjalny asystent kościelny Akcji Katolickiej oraz pani Monika Rejman – prezes Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej. Miejscem kilkugodzinnego przeżycia wspólnoty była miejscowość Grzmiąca koło Głuszycy. Tam, w miejscowym zabytkowym kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odprawiona została Msza św., podczas której homilię wygłosił Ksiądz Asystent. Powiedział w niej m.in.: >> Nieraz jest tak, że my wolimy głosić cierpiącego Jezusa na krzyżu, że wolimy ukazywać Jezusa, który bierze cierpienie. Nawet może ten obraz Jezusa w Ogrodzie Oliwnym przypada do gustu, albo obraz Jezusa wiszącego na Krzyżu. Zmartwychwstały Jezus to Ten, który jest nośnikiem nowego życia w Chrystusie. To nie jest życie zapatrzone na siebie, ale na świat. Dlatego potrzeba nam dzisiaj zapału zmartwychwstałych, by nieść wszystkim ewangelię życia. << (uwaga: tekst całej homilii opublikujemy w najbliższą niedzielę w „Namysłach”). Po liturgii mszalnej miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dodatkowym akcentem spotkania była opowieść o historii i unikalnych walorach architektonicznych kościoła w Grzmiącej. Szeroką wiedzą na ten temat podzieliła się z przybyłymi na dzień skupienia pani  Bogumiła Kociumaka – Prezes POAK Świdnica. Trzeba w tym miejscu dodać, że na tegoroczny wielkopostny dzień skupienia zjechali się członkowie oddziałów AK z: Głuszycy, Stronia Śląskiego, Bielawy, Dzierżoniowa, Wałbrzycha, Pieszyc, Świdnicy i Piekar Śląskich. Na zakończenie znalazł się czas na wspólną agapę w salkach katechetycznych Parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy.

(mr/kk)

Fot: Mirosław Jarosz

Zobacz także
Modlitwa o kanonizację Jana Pawła II
Światłość prawdziwa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status