WYDARZENIA

Szkoły Przyjazne Rodzinie

Nie zgadzam się na to, aby konstytucyjnie gwarantowane prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami zostało naruszone przez urzędników państwowych i stanowczo protestuje przeciwko zastraszaniu szkół przez Ministerstwo i Kuratorium!

Pod tak sformułowanym apelem można się podpisać TUTAJ dzięki inicjatywie Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Ruszyła bowiem kampania „Szkoła Przyjazna Rodzinie”.

Dwadzieścia szkół z Powiatu Wołomińskiego już  otrzymało certyfikat gwarantujący, że w tych placówkach dzieciom i młodzieży nie zagraża m.in. genderowa indoktrynacja. W takich szkołach dzieci nie będą poddawane propagandzie kwestionującej na przykład tak podstawowe prawdy jak ta, iż małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wiele kolejnych szkół chce przystąpić do tego programu. Ta prorodzinna inicjatywa nie spodobała się jednak Ministerstwu Edukacji Narodowej. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska zleciła mazowieckiemu Kuratorowi Oświaty przebadanie i skontrolowanie zasad, na jakich dyrektorzy szkół podpisują deklaracje „Szkoła Przyjazna Rodzinie”. To próba odstraszenia dyrektorów szkół od przyłączenia się do programu. Interwencja, którą z inicjatywy MEN podjął Kurator, nie tylko nie znajduje podstaw prawnych (jest nielegalna), ale wprost narusza obowiązujące przepisy. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty działania Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz MEN, podjęte w związku z przystąpieniem placówek do programu „Szkoła Przyjazna Rodzinie”, pozostają zupełnie poza zakresem nadzoru pedagogicznego i tym samym są bezprawne. Co więcej, ustawa jednoznacznie rozstrzyga, że nadzór nad finansową i administracyjną działalnością szkół sprawuje organ prowadzący szkołę, w tym przypadku – gmina. Tym samym, MEN oraz działający na jego polecenie Mazowiecki KO, swymi nielegalnymi działaniami, naruszyli chronioną na mocy art. 165 ust. 2 Konstytucji, zasadę samodzielności jednostek samorządu terytorialnego.

Nie pozwólmy na to aby konstytucyjnie gwarantowane prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami zostało naruszone przez urzędników państwowych. Zaprotestujmy przeciwko zastraszaniu szkół przez Ministerstwo i Kuratorium. Zachęcam Państwa do podpisania się pod petycją do Ministra Edukacji Narodowej i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Magdalena Korzekwa

Menedżer Kampanii CitizenGO – Polska

(kk)

Zobacz także
Ratujmy BOŻE NARODZENIE przeżywając je do głębi (2)
Niewinne

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status