WYDARZENIA

W służbie ewangelizacji

Nakładem Towarzystwa Naukowego KUL ukazała się nowa książka ks. bpa dr hab. Mariusza Leszczyńskiego zatytułowana „W służbie ewangelizacji. Szkice z historii  Kościoła w Polsce XX wieku”.

Najnowsza publikacja biskupa pomocniczego diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a także byłego asystenta kościelnego Akcji Katolickiej w Polsce w poprzedniej kadencji, oceniana jest jako duchowe i osobiste podejście autora do misji ewangelizacji i szczególnej siły Ducha Świętego, towarzyszącego działaniom ewangelizacyjnym podejmowanym na terenach archidiecezji lwowskiej, a później diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Autor wskazuje na rolę, jaką spełnili w tym procesie kardynał Karol Wojtyła, bp prof. Marian Rechowicz oraz ks. infułat Stanisław Cały. To właśnie oni,  świadkowie Ewangelii, a także liczni inni duchowni oraz katolicy świeccy, są bohaterami  tej książki. Jest tam również rozdział o Akcji Katolickiej  w Polsce w latach 1945-1953.

Warto podkreślić, że biskup Mariusz Leszczyński, historyk i duszpasterz, jest autorem ok. 300 publikacji. Szczególnie ważne w jego dorobku są książki: Akcja Katolicka w archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego (Lublin-Pelplin 1996), Karol Wojtyła-Papież Jan Paweł II na Ziemi Zamojsko-Lubaczowskiej 1948-1999 (Zamość 2001), Święci i błogosławieni oraz kapłani zamęczeni w latach 1939-1945 na Ziemi Zamojsko-Lubaczowskiej (Zamość 2002),Szkice o Akcji Katolickiej (Warszawa-Zamość 2006), Archidiecezja lwowska obrządku łacińskiego w granicach Polski 1944-1992 (Lublin 2011) oraz najnowsza pozycja – W służbie ewangelizacji – Szkice z historii Kościoła w Polsce XX wieku (Lublin 2014).

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Bluźnierstwo!
Ewangelia jest niczym dobra melodia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status