WYDARZENIA

Mocne brzmienie muzyki i śpiewu

Przed miłośnikami wykwintnej muzyki okazja do znalezienia się w samym środku mocnych brzmień muzyki organowej i śpiewu chóralnego. Niestety to już ostatnie z wydarzeń, jakie mieliśmy możność przeżywać od czerwca br. w ramach Międzynarodowego Forum Muzycznego w Bardzie.

W trakcie koncertu kończącego tegoroczną edycję Forum na wspaniałych organach bardzkiej Bazyliki zagra Józef Serafin z Warszawa. Ze śpiewem wystąpi kwartet  wokalny „The Sunday Singers”  z Kalisza w składzie: Katarzyna Regulska – sopran, Anna Olas – alt, Adam Michalak – tenor, Eryk Szolc – bas. W programie finałowego koncertu znajdą się słynne kompozycje wybitnych twórców. Będą to: Nicolaus Bruhns – preludium i fuga e-moll, Louis Marchand – Dialogue en ut majeur, Jan Sebastian Bach – Fantazja G-dur, preludium chorałowe „Vor deinem Thron tret ich”, Toccata i fuga d-moll, Franz Liszt – Poemat symfoniczny „Orfeusz”, Marian Sawa – Jutrznia, J.S.Bach – Aria ze Suity Orkiestrowej, Chorał „Wachet auf…”, W.A.Mozart – Symfonia g-moll KV550, Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik sewilski”.

Zapowiadane przez portal AKCJA koncerty cieszyły się (być może ograniczonym co do liczby słuchaczy) powodzeniem, ale nikt, kto przybywał na kolejne spotkania w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, nie wracał bez pięknych estetycznych, a może i głębokich duchowych wrażeń. Na zdjęciach poniżej obejrzeć można to, jak wyglądał poprzedni koncert. Tym razem zapraszamy na ostatnie wydarzenie Bardzkiego Lata Organowego. Odbędzie się ono już jutro, czyli w piątek 12 września 2014 r. o godz. 19:00. Naprawdę warto zatopić się w pięknej muzyce. Zapraszamy serdecznie do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary, aby w aurze pięknej muzyki znaleźć czas na duchowe skupienie.

(kk)

Na podstawie: vvena.pl 

Zobacz także
Marana tha
Otwórz się

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość