WYDARZENIA

Czy zgadzasz się, aby MEN ograniczał uprawnienia rodziców?

Piszę dziś w sprawie niepokojącego projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej, który może ograniczyć uprawnienia rodziców w tak ważnej sprawie, jaką jest wychowanie dzieci i obrona ich przed szkodliwymi ideologiami.

Jak piszą autorzy, projekt poszerzy m.in. władcze kompetencje podległych ministrowi edukacji kuratorów oraz ograniczy wpływ samorządów lokalnych na działanie prowadzonych przez nie szkół oraz rodziców na wychowanie ich dzieci. Istnieje zagrożenie, że projekt doprowadzi do zwalniania z pracy dyrektorów, którzy będą chcieli chronić dzieci przed ideologicznymi treściami. Obecnie nad projektem pracuje sejmowa podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, która może zaproponować wykreślenie kontrowersyjnych przepisów z projektu. Dlatego apelujemy do tej komisji i do posłów o wykreślenie z projektu ustawy art. 1 pkt 34 i 35 projektu, zawierających  przepisy poszerzające kompetencje kuratoriów i które nie są związane z koniecznością wykonania wyroku Trybunału Konstytucyjnego, na podstawie którego zmieniana jest ustawa.

Link do petycji: 

http://citizengo.org/pl/15137-wykreslenie

Zachęcam do podzielenia się informacją o petycji ze znajomymi, a także do napisania o niej na portalach społecznościowych. Działajmy, póki mamy szansę przekonać podkomisję do wykreślenia groźnych części projektu!

Magdalena Korzekwa

Campaigns Director CitizenGO

Zobacz także
Z(d)radziecka napaść

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status