WYDARZENIA

Raport Tarrabelli to zapowiedź inżynierii społecznej w celu budowy społeczeństwa bez mamy i taty

W raporcie Tarabelli nie chodzi o działania przeciw rzeczywistej dyskryminacji kobiet. Zwolennicy raportu nie podejmują problemu praw kobiet, które w całości poświęciły się wychowaniu dzieci. Nie pamięta się o ich prawach w sferze socjalnej i prawie do godziwej emerytury.

Milczy o tym, że wiele państw europejskich nie prowadzi skutecznej walki z pracą niewolniczą kobiet. Raport belgijskiego socjalisty wyrasta z uprzedzeń wobec rodziny i zapowiada przebudowę społeczną. Inżynieria społeczna ma doprowadzić do społeczeństwa, w której nie będzie już matki i ojca z bogactwem ich rożnych zadań. Wedle zwolenników raportu edukacja ma zamazywać tożsamość płciową dzieci. Ponadto Tarrabella uderza w prawo osoby ludzkiej do życia od chwili poczęcia, które jest podstawą cywilizowanych systemów prawnych od czasów prawa rzymskiego.

Jestem przekonany, że pomimo agresywnych zachowań zwolenników raportu w głosowaniu większość posłów PE odrzuci propozycje Tarabelli. Raport uderza bowiem nie tylko w prawa podstawowe naszej cywilizacji, ale wkracza też w kompetencje państw członkowskich łamiąc zasadę pomocniczości.Ten ostatni argument przejawiał się w wielu wystąpieniach krytyków raportu.

Kazimierz M. Ujazdowski

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Zobacz także
Świątynia Opatrzności Bożej to wotum wdzięczności całego naszego narodu za wolną Polskę
Zabrzmiało raz jeszcze Bożym Narodzeniem

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status