WYDARZENIA

Maj – miesiąc komunijnych rocznic

Maj – miesiąc maryjny, miesiąc pierwszych komunii świętych. Maj to także miesiąc, w którym obchodzimy pierwszą i następne rocznice dnia przyjęcia Pana Jezusa pod postacią Eucharystii.

Jak ważna jest Pierwsza Komunia Święta nie trzeba nikomu tłumaczyć, ale już jej pierwsza rocznica bywa czasem traktowana z mniejszym skupieniem. A przecież – jak każde przyjęcie Jezusa – stanowi akt wiary i jednocześnie ją umacnia. W sposób szczególny dzień pierwszej rocznicy obchodziły wczoraj dzieci w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich. Podczas Mszy św. słowo do dzieci i rodziców wygłosił bowiem Ksiądz Arcybiskup Tomasz Peta – ordynariusz Archidiecezji Astana w Kazachstanie. Relację z tego wydarzenia opublikujemy już w tym tygodniu, a wywiad, którego Ksiądz Arcybiskup udzielił Portalowi AKCJA już wkrótce.

Kolejne zdjęcie, jakie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA zostało wykonane właśnie podczas wyżej wspomnianej uroczystej Eucharystii w kościele parafialnym na ząbkowickim Wzgórzu Świętej Jadwigi. Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, będących wyrazem więzi z Bogiem – sfotografuj to i wyślij na adres: info@serwer1739513.home.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI.

Zobacz także
Żniwo wprawdzie wielkie…
Jak stawiać granice ?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość