WYDARZENIA

Skazane na „niebyt” w zamrażarkach

Kieruję te słowa do osób, które są zadeklarowanymi przeciwnikami in vitro, jak i do osób, które mają wątpliwości co do tego, czy metodę tę należy zwalczać czy wspierać.

Ustępujący niebawem minister zdrowia Marian Zembala w ostatnich dniach swojego urzędowania przedłużył program finansowania in vitro z budżetu państwa aż do 2019 r. Tylko dwa pierwsze lata obowiązywania programu kosztowały życie aż 30 tysięcy zarodków. Jeśli ciągle nie mają Państwo zdania na temat in vitro i wahają się, czy protestowanie w tej sprawie jest słuszne, zachęcam do zapoznania się z rzetelnymi danymi zebranymi przez autora petycji, którym jest mój Mąż 🙂

„Zapłodnienie in vitro niewątpliwie służy realizacji bardzo szlachetnego celu – dzięki tej metodzie wiele bezpłodnych par, otrzymuje szansę na poczęcie dziecka. Każde urodzone dziecko zaś jest wielką radością. Nawet najbardziej szlachetny cel nie może być jednak realizowany kosztem czyjegoś życia, dlatego trzeba szukać innych sposobów pomagania takim parom. Statystyki dotyczące in vitro są dramatyczne. Według oficjalnych danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia, do 18 września 2014 r. wytworzono 33 479 zarodków. Dziewięć i pół miesiąca później – 2 lipca 2015 roku Ministerstwo podało, że z tych zarodków urodziło się 2 287 dzieci. Oznacza to, że statystycznie tylko jednemu na piętnaście stworzonych w ramach rządowego programu istot ludzkich dane jest się urodzić. Pozostałe giną w czasie procedury in vitro lub zostają skazane na „niebyt” w zamrażarkach. Do tej pory taki los spotkał już ponad 30 tysięcy istot ludzkich. Sprzeciw budzić musi nie tylko fakt, że państwo patronuje tak nieetycznemu procederowi, ale także to, że za jego realizację płacimy my wszyscy z naszych podatków. Do tej pory rządowy program kosztował już 260 milionów złotych. Do 2019 roku wydanych ma zostać kolejnych 300 milionów. Każdy z nas dołożył więc już ponad 10 zł do realizacji programu i dołożyć ma drugie tyle. Co prawda, nowy rząd nie zdążył jeszcze się ukonstytuować, ale warto już teraz apelować o zastopowanie programu, tak aby była to jedna z pierwszych decyzji, którą podejmie on po objęciu władzy. Każdy dzień zwłoki oznaczać będzie kolejnych kilkadziesiąt istot ludzkich skazanych na śmierć.”

Petycję kierujemy do liderów Prawa i Sprawiedliwości: Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. Gdy nowy minister zdrowia obejmie władzę, petycję przekażemy także jemu. Warto działać! Czy nowi rządzący nas usłyszą? Na pewno. A czy posłuchają? To dopiero zweryfikujemy. Spróbujmy zebrać jak najszybciej 40 tysięcy podpisów! Zaprośmy znajomych do podpisania petycji.

Link do petycji: 

http://www.citizengo.org/pl/stop-finansowaniu-in-vitro-z-naszych-pieniedzy

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

CitizenGO

Zobacz także
Powrót do głębi własnego serca
Akcja Katolicka w Polsce zaprasza na pielgrzymkę dziękczynną do Rzymu.

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status