NAMYSŁY

Wieczór jedynego Światła, które nie gaśnie

Już Wielka Sobota – ostatnie ogniwo Triduum Paschalnego. Już tylko godziny dzielą nas od poranka Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas spędzamy w kręgu rodzinnym, z najbliższymi. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy dzisiaj pracują, którzy w tych dniach z rozmaitych przyczyn nie doświadczają radości świętowania.

Dzisiaj wieczorem w Liturgii Światła pojawi się przesłanie centralnej prawdy chrześcijaństwa. Oddaje ją tradycyjne polskie pozdrowienie: „Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie Pan powstał!” Od rana czujemy i widzimy przedsmak radości świątecznej w postaci koszyczków, które zanosimy do kościoła, aby zostały poświęcone potrawy, jakie pojawią się na stołach wielkanocnych. W kościołach parafialnych będzie można część „święconki” zostawić, aby świąteczny posiłek był także udziałem osób ubogich i samotnych.


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Triduum – WIELKA SOBOTA
Tożsamość europejska wyraża się w małżeństwie i w rodzinie

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status