NAMYSŁY

Wieczór jedynego Światła, które nie gaśnie

Już Wielka Sobota – ostatnie ogniwo Triduum Paschalnego. Już tylko godziny dzielą nas od poranka Zmartwychwstania Pańskiego. Ten czas spędzamy w kręgu rodzinnym, z najbliższymi. Nie zapominajmy jednak o tych, którzy dzisiaj pracują, którzy w tych dniach z rozmaitych przyczyn nie doświadczają radości świętowania.

Dzisiaj wieczorem w Liturgii Światła pojawi się przesłanie centralnej prawdy chrześcijaństwa. Oddaje ją tradycyjne polskie pozdrowienie: „Chrystus Pan zmartwychwstał – prawdziwie Pan powstał!” Od rana czujemy i widzimy przedsmak radości świątecznej w postaci koszyczków, które zanosimy do kościoła, aby zostały poświęcone potrawy, jakie pojawią się na stołach wielkanocnych. W kościołach parafialnych będzie można część „święconki” zostawić, aby świąteczny posiłek był także udziałem osób ubogich i samotnych.


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nawracanie się i wiara w Ewangelię w życiu rodzinnym
Nie bądź cicho

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość