NAMYSŁY

Jutrznia dla nienarodzonych

Modlitwa rozpoczynająca dzień ludzi wierzących, wschód słońca budzący nowy dzień i dający nadzieję ale również cud poczęcia człowieka, początek daru życia. Żyjąc w czasach, kiedy człowiek uznaje się za Boga, przypisuje sobie prawo decydowania o życiu i śmierci innych, również tych najmniejszych i bezbronnych, odczuwamy potrzebę przypominania, jak wielkim cudem jest życie każdego z nas.

Jutrznia za Nienarodzonych to kompozycja krakowskiego kompozytora muzyki liturgicznej Pawła Bębenka. Jest modlitwą uwielbienia i dziękczynienia – dźwięki komponowane do konkretnych słów Pisma Świętego, posłuszne Żywemu Słowu, które stało się Ciałem, żyje wśród nas i działa z mocą, również za pośrednictwem muzyki. Odkąd Jutrznia za Nienarodzonych ujrzała światło dzienne była wykonywana wielokrotnie w całej Polsce (m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Strzelinie – w wykonaniu Wielkiego Chóru i Orkiestry ProLife, w Warszawie, w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, w Tarnowskich Górach, Jazgarzewie, Słupsku, Poznaniu, Koszalinie). Modlitwa zaangażowanych w ten projekt muzyków jest wysłuchiwana i przynosi w życiu ludzi bardzo konkretne owoce, o czym mówią liczne świadectwa. Dlatego zaprosiliśmy do wykonania Jutrzni… muzyków ze środowiska służby zdrowia, każdego dnia dotykających cudu życia – jakże cennego i kruchego, ale również doświadczających Wszechmocy Boga w sytuacjach z perspektywy człowieka beznadziejnych. Modląc się swoją codzienną pracą, jako wykonawcy Jutrzni… włączają się w modlitwę uwielbienia i dziękczynienia także swoim talentem muzycznym.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Pomnik naszej woli do życia
Co uczyniłem dla Chrystusa?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość