NAMYSŁY

Jutrznia dla nienarodzonych

Modlitwa rozpoczynająca dzień ludzi wierzących, wschód słońca budzący nowy dzień i dający nadzieję ale również cud poczęcia człowieka, początek daru życia. Żyjąc w czasach, kiedy człowiek uznaje się za Boga, przypisuje sobie prawo decydowania o życiu i śmierci innych, również tych najmniejszych i bezbronnych, odczuwamy potrzebę przypominania, jak wielkim cudem jest życie każdego z nas.

Jutrznia za Nienarodzonych to kompozycja krakowskiego kompozytora muzyki liturgicznej Pawła Bębenka. Jest modlitwą uwielbienia i dziękczynienia – dźwięki komponowane do konkretnych słów Pisma Świętego, posłuszne Żywemu Słowu, które stało się Ciałem, żyje wśród nas i działa z mocą, również za pośrednictwem muzyki. Odkąd Jutrznia za Nienarodzonych ujrzała światło dzienne była wykonywana wielokrotnie w całej Polsce (m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Strzelinie – w wykonaniu Wielkiego Chóru i Orkiestry ProLife, w Warszawie, w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów, w Tarnowskich Górach, Jazgarzewie, Słupsku, Poznaniu, Koszalinie). Modlitwa zaangażowanych w ten projekt muzyków jest wysłuchiwana i przynosi w życiu ludzi bardzo konkretne owoce, o czym mówią liczne świadectwa. Dlatego zaprosiliśmy do wykonania Jutrzni… muzyków ze środowiska służby zdrowia, każdego dnia dotykających cudu życia – jakże cennego i kruchego, ale również doświadczających Wszechmocy Boga w sytuacjach z perspektywy człowieka beznadziejnych. Modląc się swoją codzienną pracą, jako wykonawcy Jutrzni… włączają się w modlitwę uwielbienia i dziękczynienia także swoim talentem muzycznym.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Ojcze nasz, któryś jest w niebie
Jaką pamięcią zaspokajam głód mojej duszy?

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status