WYDARZENIA

Inwigilacja obrońców życia w Polsce

Według informacji podanych przez ministra Mariusza Kamińskiego, za rządów Platformy Obywatelskiej Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła działalność wywiadowczą wobec środowisk konserwatywnych oraz obrońców życia. Jak donoszą media, inwigilację prowadzono np. poprzez wprowadzanie do organizacji pro-life tajnych współpracowników, którzy w donosach przekazywali treść rozmów osób jadących na manifestacje.

Ruch pro-life w Polsce od kilkudziesięciu lat zawsze działał jawnie oraz zgodnie z przepisami prawa. Stosowanie wobec obrońców życia metod, jakimi zazwyczaj rozpracowuje się organizacje terrorystyczne i przestępcze, wydaje się zatem całkowicie nieuzasadnione. Traktowanie jak ekstremistów, ludzi domagających się zniesienia barbarzyńskiego prawa zezwalającego na zabijanie dzieci pokazuje, że celem działalności służb specjalnych nie była obrona państwa przed prawdziwymi zagrożeniami, a realizacja politycznych zamówień poprzedniego rządu.

Proszę o poparcie petycji, w której domagamy się wyjaśnienia skandalicznego inwigilowania przez poprzedni rząd ludzi działających w obronie życia dzieci. Autorka petycji, Kaja Godek, wyjaśnia, że „11 maja br. w trakcie posiedzenia Sejmu minister Mariusz Kamiński ujawnił, że w okresie rządów PO służby specjalne prowadziły działania operacyjne wobec środowisk obrońców życia. Ruch pro-life zawsze działał jawnie i legalnie, a zgłaszane przez niego postulaty dotyczyły poszanowania prawa do życia i praw rodziny. Podejmowanie wobec członków tego ruchu działań mających na celu rozpracowanie operacyjne, wydaje się więc nieuzasadnionym nadużyciem. Zapraszam do podpisania petycji o ustalenie skali i zakresu inwigilacji obrońców życia oraz pociągnięcie do odpowiedzialności winnych zaistniałej sytuacji. Myślę, że wszystkim nam zależy na tym, aby służby specjalne zajmowały się tropieniem przestępców, którzy stanowią realne zagrożenie dla Polski i Polaków i aby metod inwigilacji stosowanych wobec podejrzanych o najcięższe przestępstwa nie stosowano wobec działających jawnie i legalnie obrońców życia. I aby wyjaśniono, co działo się w tym zakresie w ostatnich latach.

Link do petycji: http://www.citizengo.org/pl/34615-szanowna-pani-premier-wedlug-informacji-podanych-przez-ministra-mariusza-kaminskiego-podczas

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - dyrektor Kampanii CitizenGO Polska
Zobacz także
Powstrzymajmy bluźnierstwo
Raport Tarrabelli to zapowiedź inżynierii społecznej w celu budowy społeczeństwa bez mamy i taty

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status