NAMYSŁY

Odrzuć lęk i wiernym bądź

Gdyby nam Pan nie odpuścił win, któż ostać by się mógł? Lecz On przebacza, przeto i my czyńmy jak nasz Bóg! Pan Syna Krwią zmazał wszelki dług, Syn z grobu żywy wstał; „Panem jest Jezus” – mówi w nas Duch. Niech to widzi świat! Więc odrzuć lęk i wiernym bądź, swe troski w Panu złóż I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan, Twój Bóg!

Z każdym tygodniem i dniem zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Do Polski przybędą setki tysięcy pielgrzymów z całej ziemi, wśród nich Papież Franciszek. To w miejscu, z którego na świat wyszła iskra miłosierdzia Bożego zapalona przez Świętą Siostrę Faustynę i przeniesiona na wszystkie kontynenty przez Świętego Jana Pawła II, trwać będzie modlitwa, refleksja, radość z trwania we wspólnocie. Wspólnym akcentem tych dni będzie hymn „Błogosławieni miłosierni”. Tym razem przedstawiamy niezwykłą, polsko-słowacką wersję pieśni wykonywaną przez karpacki zespół folklorystyczny „Harni” z Poronina.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Europo – bądź sobą, obudź się, wstań i służ! (1)
Z istnienia i ciężkości kar poznajemy głupotę i złość grzechu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status