NAMYSŁY

Odrzuć lęk i wiernym bądź

Gdyby nam Pan nie odpuścił win, któż ostać by się mógł? Lecz On przebacza, przeto i my czyńmy jak nasz Bóg! Pan Syna Krwią zmazał wszelki dług, Syn z grobu żywy wstał; „Panem jest Jezus” – mówi w nas Duch. Niech to widzi świat! Więc odrzuć lęk i wiernym bądź, swe troski w Panu złóż I ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan, Twój Bóg!

Z każdym tygodniem i dniem zbliżają się Światowe Dni Młodzieży. Do Polski przybędą setki tysięcy pielgrzymów z całej ziemi, wśród nich Papież Franciszek. To w miejscu, z którego na świat wyszła iskra miłosierdzia Bożego zapalona przez Świętą Siostrę Faustynę i przeniesiona na wszystkie kontynenty przez Świętego Jana Pawła II, trwać będzie modlitwa, refleksja, radość z trwania we wspólnocie. Wspólnym akcentem tych dni będzie hymn „Błogosławieni miłosierni”. Tym razem przedstawiamy niezwykłą, polsko-słowacką wersję pieśni wykonywaną przez karpacki zespół folklorystyczny „Harni” z Poronina.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Osłabł ten wolnościowy entuzjazm, który panował 25 lat temu
Triduum – WIELKI CZWARTEK

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość