NAMYSŁY

Jesteś cała piękna

Jesteś cała piękna. Niepokalana. Rodzisz swego Boga – Błogosławiona! Obleczona w słońce, piękna i subtelna – cicha Przyjaciółka na mojej drodze. W najpiękniejszej szacie wiodą Cię do Króla – On pragnie Twego piękna. On Twym Panem jest! Obleczona w słońce, piękna i subtelna – cicha Przyjaciółka na mojej drodze.

Utwór „Jesteś cała piękna” jest zarówno w warstwie słownej, jak i muzycznej dziełem jezuity Dominika Dubiela, który akompaniuje wokalistom, których z kolei znamy z brawurowego wykonania hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Autor piosenki powiedział o niej: „Od zawsze chciałem napisać piosenkę o Maryi. Po pierwsze dlatego, że po prostu jest dla mnie ważna. Urodziła mojego Pana. Jest wolna od grzechów, więc potrafi kochać miłością bez ograniczeń – dlatego nieustannie modli się za mnie, wspiera mnie, towarzyszy mi. Nie dopomina się, żebym o Niej pamiętał.” Jest jeszcze trzecia warstwa – obraz. Widzimy sceny z życia mieszkanek Przytuliska dla bezdomnych kobiet im. brata Alberta w Krakowie.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Z Chrystusem Zmartwychwstałym i z Maryją idziemy przez życie
Unia Europejska musi na nowo odkryć sens bycia przede wszystkim „wspólnotą” osób i narodów

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status