NAMYSŁY

Jesteś cała piękna

Jesteś cała piękna. Niepokalana. Rodzisz swego Boga – Błogosławiona! Obleczona w słońce, piękna i subtelna – cicha Przyjaciółka na mojej drodze. W najpiękniejszej szacie wiodą Cię do Króla – On pragnie Twego piękna. On Twym Panem jest! Obleczona w słońce, piękna i subtelna – cicha Przyjaciółka na mojej drodze.

Utwór „Jesteś cała piękna” jest zarówno w warstwie słownej, jak i muzycznej dziełem jezuity Dominika Dubiela, który akompaniuje wokalistom, których z kolei znamy z brawurowego wykonania hymnu tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Autor piosenki powiedział o niej: „Od zawsze chciałem napisać piosenkę o Maryi. Po pierwsze dlatego, że po prostu jest dla mnie ważna. Urodziła mojego Pana. Jest wolna od grzechów, więc potrafi kochać miłością bez ograniczeń – dlatego nieustannie modli się za mnie, wspiera mnie, towarzyszy mi. Nie dopomina się, żebym o Niej pamiętał.” Jest jeszcze trzecia warstwa – obraz. Widzimy sceny z życia mieszkanek Przytuliska dla bezdomnych kobiet im. brata Alberta w Krakowie.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Idziesz przez wieki
Gdy śliczna Panna…

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość