WYDARZENIA

Sakrum Profanum. Pictura Fidelis

Spotkanie z twórczością Andrzeja Boja Wojtowicza to spotkanie ze sztuką najwyższej próby. Po pierwsze – warsztat. Maluje tak, jak dawni mistrzowie – temperą jajowa na desce. Sam uciera pigmenty, przygotowuje grunty i werniksy. Po drugie inspiracja: „czerpię z Tradycji Kościoła”. Artysta podąża drogą Wielkich Mistrzów Renesansu.

Różni się jednak od nich zasadniczo, odrzucając zmysłowość sztuki odrodzenia oraz bezpośredni związek między rzeczywistością a malarskim przekazem. Pozostaje w świecie symbolu i problematyki metafizycznej. Jego sztuka jest oryginalna i bardzo współczesna. Piękno, Dobro, Prawda to jej imperatywy. Oryginalność nie musi stać w opozycji do tradycji. Zadaniem prawdziwego artysty jest wyrażenie swojej indywidualności w sposób, który umożliwia mu tradycja, a więc nadanie obiektywnej formy subiektywnym emocjom, tak jak uczynił to np. Michał Anioł w swoich pietach. Andrzej Boj Wojtowicz dokłada swoją cegiełkę do wielowiekowej historii sztuki.

Wystawa malarstwa pt. „SAKRUM PROFANUM. PICTURA FIDELIS” rozpocznie się wernisażem w sobotę 25 marca 2017 r. o godz. 17:00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu. W programie przewidziane jest m.in. spotkanie z artystą Andrzejem Bojem Wojtowiczem. Ekspozycja przygotowana przez Wałbrzyską Galerię Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych będzie czynna do 9 kwietnia 2017 r. w godzinach 9:00 – 17:00.

Zobacz także
Nieomylny znak na niebie
Santo Subito

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status