WYDARZENIA

Noc Konfesjonałów

Po raz ósmy podczas Wielkiego Tygodnia w kościołach w całej Polsce potrwa Noc Konfesjonałów, czyli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w Wielkim Poście. Do inicjatywy co roku przyłącza się coraz więcej kościołów.

Noc Konfesjonałów to społeczna akcja, która od 8 lat organizowana jest podczas Wielkiego Tygodnia, najczęściej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. W niektórych miejscach z nocnej spowiedzi można skorzystać także w inne dni Wielkiego Tygodnia. Spowiedziom towarzyszą modlitwy, czuwania, adoracje i nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Celem Nocy Konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pierwsza edycja Nocy Konfesjonałów zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 r. W pierwszym roku w inicjatywie wzięły udział jedynie trzy świątynie, ale od tego czasu liczba kościołów systematycznie rośnie. W 2013 i 2014 było ich już 127, rok później – 162, a w 2016 – 189.

W tym roku do Nocy Konfesjonałów zgłosiło się ponad 50 świątyń. Najczęściej planuje się przeprowadzenie całodobowej spowiedzi w noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek.

W Diecezji Świdnickiej w Wielką Środę 12 kwietnia 2017 r. w godz. 20:00 – 24:00 w kościele parafialnym św. Józefa w Świdnicy przy ul. Kotlarskiej odbędzie się „Noc konfesjonałów”. Posługę w konfesjonałach będą pełnili Ojcowie Paulini oraz spowiednicy z dekanatu parafii dekanatów świdnickich.

Noc Konfesjonałów_01

Na podstawie: nockonfesjonalow.pl , diecezja.swidnica.pl 
Zobacz także
Polacy są religijni?
By Ewangelia Miłosierdzia Bożego dotarła do każdej rodziny

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status