U NAS

Akcja non stop

Kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej odbyło się w Głuszycy i rozpoczęło się modlitwą oraz życzeniami imieninowymi, jakie złożyliśmy ks. Sławomirowi Augustynowiczowi – asystentowi kościelnemu DIAK.

W części roboczej, prowadzonej przez Panią prezes Magdalenę Jarosz, omówiono działania prowadzone przez poszczególnych członków zarządu w okresie od poprzedniego spotkania, które odbyło się w Szczawnie Zdroju. Opracowany został tekst „vademecum” członka Akcji Katolickiej, przygotowano projekt uniwersalnego plakatu na potrzeby DIAK i POAK-ów i była też mowa o ulotce promującej Akcję Katolicką. W minionych kilkunastu dniach w Szczawnie Zdroju oraz Boguszowie Gorcach odbyły się ponadto dwa pokazy filmów niosących przesłanie wiary. Delegacja DIAK z pocztem sztandarowym brała udział w uroczystości koronacji wizerunku Matki Bożej Świdnickiej, której w Katedrze przewodniczył legat papieski ks. kard. Zenon Grocholewski.

Odrębnym tematem ożywionej rozmowy było zaproszenie, jakie DIAK otrzymał do udziału w projekcie mającym na celu utworzenie federacji katolickich organizacji pozarządowych. Zarząd jednogłośnie zaakceptował tę inicjatywę oraz plan zaangażowania się w nią Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Z zadowoleniem przyjęto też informację o rozpoczęciu działalności Społecznej Akademii Liderów, w której DIAK jest jednym z partnerów prowadzonych już od miesiąca systematycznych zajęć edukacyjnych.

Zarząd zatwierdził projektowaną tematykę posiedzenia Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Obrady mają się odbyć 20 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w Głuszycy. Spotkanie zakończono modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez księdza asystenta.

Zobacz także
Ferie z AKCJĄ – sposób na nudę
Noworoczne ustalenia Zarządu DIAK
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka cze 22,2017 z 06:41

    […] federacji organizacji katolickich Diecezji Świdnickiej, o czym była już wstępnie mowa na posiedzeniu Zarządu DIAK w ubiegłym miesiącu. Projekt ten zainicjowała Katolicka Fundacja Berit i obecnie ideą tą jest zainteresowanych ponad […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status