U NAS

Akcja non stop

Kolejne w tym roku posiedzenie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej odbyło się w Głuszycy i rozpoczęło się modlitwą oraz życzeniami imieninowymi, jakie złożyliśmy ks. Sławomirowi Augustynowiczowi – asystentowi kościelnemu DIAK.

W części roboczej, prowadzonej przez Panią prezes Magdalenę Jarosz, omówiono działania prowadzone przez poszczególnych członków zarządu w okresie od poprzedniego spotkania, które odbyło się w Szczawnie Zdroju. Opracowany został tekst „vademecum” członka Akcji Katolickiej, przygotowano projekt uniwersalnego plakatu na potrzeby DIAK i POAK-ów i była też mowa o ulotce promującej Akcję Katolicką. W minionych kilkunastu dniach w Szczawnie Zdroju oraz Boguszowie Gorcach odbyły się ponadto dwa pokazy filmów niosących przesłanie wiary. Delegacja DIAK z pocztem sztandarowym brała udział w uroczystości koronacji wizerunku Matki Bożej Świdnickiej, której w Katedrze przewodniczył legat papieski ks. kard. Zenon Grocholewski.

Odrębnym tematem ożywionej rozmowy było zaproszenie, jakie DIAK otrzymał do udziału w projekcie mającym na celu utworzenie federacji katolickich organizacji pozarządowych. Zarząd jednogłośnie zaakceptował tę inicjatywę oraz plan zaangażowania się w nią Akcji Katolickiej Diecezji Świdnickiej. Z zadowoleniem przyjęto też informację o rozpoczęciu działalności Społecznej Akademii Liderów, w której DIAK jest jednym z partnerów prowadzonych już od miesiąca systematycznych zajęć edukacyjnych.

Zarząd zatwierdził projektowaną tematykę posiedzenia Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Obrady mają się odbyć 20 czerwca 2017 r. o godz. 18:00 w Głuszycy. Spotkanie zakończono modlitwą i błogosławieństwem udzielonym przez księdza asystenta.

Zobacz także
#czas_na_media – po raz trzeci
Rok 2017 zaplanowany – po sesji zimowej Rady DIAK Diecezji Świdnickiej
Komentarze (1)
  • Akcja Katolicka cze 22,2017 z 06:41

    […] federacji organizacji katolickich Diecezji Świdnickiej, o czym była już wstępnie mowa na posiedzeniu Zarządu DIAK w ubiegłym miesiącu. Projekt ten zainicjowała Katolicka Fundacja Berit i obecnie ideą tą jest zainteresowanych ponad […]

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość