NAMYSŁY

Europo, nie możesz żyć bez Boga

O czym tu dumać, na Brukselskim bruku, kiedy rozbrzmiewa tyle fałszywych nut… I kiedy wśród, fajerwerków huku tak wielu chce zapomnieć słowo: „Bóg”. Europo, kiedy znów przyjęłaś nas, pod swój dawno zbudowany dach… I odnawiasz swoje mury dziś, nie zapominaj gdzie fundament ich… Europo, nie możesz żyć bez Boga, nie uciekaj dziś od prawdy prostych słów… Zapisz je w sercu i zachowaj w duszy, bo Bóg jest drogą, którą warto iść…

Ta piosenka ma już prawie sześć lat i śpiewają ją osoby, których na co dzień nie spotykamy w jednym czasie i miejscu. Tym razem jednak Ksiądz Biskup Antoni Długosz oraz popularny wokalista Krzysztof Krawczyk wykonują utwór, w którym słyszymy poruszające wezwanie do refleksji nad przyszłością Europy. Zdarzenia, jakie obserwujemy w różnych krajach naszego kontynentu wyraźnie pokazują, że chrześcijańska tożsamość jest dla nas jedynym realnym oparciem.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Zdumienie tym, czego dokonuje Bóg
Bóg albo nic!

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status