WYDARZENIA

Rekolekcje „dla” AKCJI

Z wielką radością oddajemy do Państwa dyspozycji kolejną publikację, autorstwa  Ks. prałata Józefa Niżnika, Asystenta Diecezjalnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Przemyskiej, wydaną w trosce o dzieło Akcji Katolickiej w Polsce. Jest to zbiór konferencji wygłoszonych przez Księdza Asystenta, podczas rekolekcji dla Zarządów Diecezjalnych Akcji Katolickiej, które odbyły się w czterech miastach Polski – w Płocku, Toruniu, Kaliszu i w Busku Zdroju na przełomie lutego i marca 2017 roku.

Kuria przemyska udzieliła tej publikacji imprimatur a Abp J. Michalik opatrzył ją słowem wstępnym, w którym napisał: „Autor rozważań dobrze słyszy głos współczesnego Kościoła, – napisał w słowie wstępnym Abp Józef Michalik – wołającego o pogłębioną formację wiary ludzi świeckich oraz o obudzenie ich ewangelizacyjnej (apostolskiej) odpowiedzialności za obecność Jezusa i Jego ewangelii w świecie, czyli w życiu prywatnym i społecznym współczesnego człowieka”.  I dalej: „Akcja Katolicka jest w tej apostolskiej rodzinie czymś szczególnym. Powołana do życia przez biskupa (i proboszcza) jest przedłużeniem misji ewangelizacyjnej hierarchii. Ten fakt zobowiązuje jej członków do wzajemnej, ścisłej, organicznej współpracy”.  „ Powołanie to będzie źródłem satysfakcji i twórczej radości, jeżeli w zespole parafialnym, diecezjalnym, czy krajowym Akcji Katolickiej znajdą się charyzmatyczni maksymaliści żywej wiary, którzy wniosą nowy dynamizm w życie Kościoła naszych czasów oraz dostarczą biskupom i kapłanom nowej odwagi w dążeniu do tego co ważne i potrzebne, choć trudne. Akcja Katolicka jest dzisiaj w Polsce bardzo potrzebna i ma wielką szansę spełnić swoją społeczną i eklezjalną rolę, jeżeli będzie potrafiła dobrze rozeznać prawdę o współczesnej rzeczywistości  i zdecyduje się na odwagę wytrwałego, codziennego dążenia drogami świętości” – kończy Abp Józef Michalik.

Rekolekcje dla AKCJI

Drodzy Państwo, mamy jej pierwsze egzemplarze. Zapraszam wszystkich Prezesów Diecezjalnych do kontaktu z Biurem KIAK i składanie zamówień. Oddajemy ją w Państwa ręce po wyjątkowo niskiej cenie 5 zł. za egzemplarz. Ufam, że trafi ona do rąk a nade wszystko do serc wszystkich ludzi Akcji Katolickiej ale także do licznych kapłanów.

Urszula Furtak - prezes KIAK
Zobacz także
Rozumna troska o dobro wspólne
Prawdziwa kobieta nie boi się zależności od miłości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status