WYDARZENIA

Spuszczamy powietrze z polityków

Pod hasłem „Spuszczamy powietrze z polityków” ogólnopolski tygodnik katolicki, poprzez swój serwis internetowy zachęca czytelników do modlitwy za losowo wybranych posłów. Wczoraj wieczorem zobowiązanie do modlitwy za posłów podjęło prawie 6 tysięcy osób.

Opcja uruchomiona na stronie internetowej „Gosc.pl” – jak mówi kierujący serwisem Franciszek Kucharczak –  jest „odpowiedzią na sytuację w Sejmie”. Na stronie tej czytamy: „Duch Święty podpowiada: módl się. Wtedy sprawy ułożą się tak, jak powinny. Ruszamy z akcją modlitewną za parlamentarzystów. Jeśli w to wchodzisz, naciśnij przycisk. Zostanie Ci przydzielony jeden z 460 posłów polskiego Sejmu. Módl się za niego. A Bóg niech działa i odmienia oblicze ziemi. Tej ziemi.”

Oficjalny hashtag akcji to: #spuszczamypowietrze . Wystarczy kliknąć zakładkę, a system losowo przydzieli uczestnikowi jednego z 460 posłów, za którego ma się modlić. Zdaniem pomysłodawców włączona wczoraj aplikacja ma być chrześcijańską ripostą na poczucie bezradności, które rodzi się – zdaniem prowadzących serwis – „w nas i naszych czytelnikach, kiedy oglądamy obrazki z Sejmu i wokół Sejmu. Uważamy, że kiedy człowiek rozkłada bezradnie ręce, wtedy powinien je wznieść do Boga. To jest najlepsza aktywność, jaką człowiek wierzący może podjąć w takiej sytuacji, modlić się.”

Zobacz także
Trwajcie w Miłości Mojej
Diecezjalne spotkanie młodzieży

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość