WYDARZENIA

Spuszczamy powietrze z polityków

Pod hasłem „Spuszczamy powietrze z polityków” ogólnopolski tygodnik katolicki, poprzez swój serwis internetowy zachęca czytelników do modlitwy za losowo wybranych posłów. Wczoraj wieczorem zobowiązanie do modlitwy za posłów podjęło prawie 6 tysięcy osób.

Opcja uruchomiona na stronie internetowej „Gosc.pl” – jak mówi kierujący serwisem Franciszek Kucharczak –  jest „odpowiedzią na sytuację w Sejmie”. Na stronie tej czytamy: „Duch Święty podpowiada: módl się. Wtedy sprawy ułożą się tak, jak powinny. Ruszamy z akcją modlitewną za parlamentarzystów. Jeśli w to wchodzisz, naciśnij przycisk. Zostanie Ci przydzielony jeden z 460 posłów polskiego Sejmu. Módl się za niego. A Bóg niech działa i odmienia oblicze ziemi. Tej ziemi.”

Oficjalny hashtag akcji to: #spuszczamypowietrze . Wystarczy kliknąć zakładkę, a system losowo przydzieli uczestnikowi jednego z 460 posłów, za którego ma się modlić. Zdaniem pomysłodawców włączona wczoraj aplikacja ma być chrześcijańską ripostą na poczucie bezradności, które rodzi się – zdaniem prowadzących serwis – „w nas i naszych czytelnikach, kiedy oglądamy obrazki z Sejmu i wokół Sejmu. Uważamy, że kiedy człowiek rozkłada bezradnie ręce, wtedy powinien je wznieść do Boga. To jest najlepsza aktywność, jaką człowiek wierzący może podjąć w takiej sytuacji, modlić się.”

Zobacz także
Przynagleni miłością
Wezwani do modlitwy

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status