NAMYSŁY

Nie… tak… szybko…

Tak, razem wyruszamy w trudną drogę do Maryi, w górę wciąż. Tak, razem ruszamy w trudną drogę tę, bo pragnienie serca ciągnie nas. Tu jest miejsce, tu jest czas, tu jest pora. Niech Twa łaska, siła – Boże – rośnie w nas, by owocny był pielgrzymi szlak. Pan nieustannie Swoich sił dodaje nam. Królów Król prowadzi nas. Daje wiarę i nadzieję. Nie… tak… szybko… Krok, po kroku do Maryi – nie… tak… szybko… Matka Boża zawsze będzie z tobą blisko, gdy Jej szczerze oddasz wszystko. Nie… tak… szybko… Krok, po kroku do Maryi – nie… tak… szybko… Matka Boże będzie z tobą zawsze blisko, gdy Jej szczerze oddasz wszystko. Zdrowaś Mario, łaskiś pełna, Pan jest z Tobą! Błogosławionaś Ty, błogosławionaś Ty. Zdrowaś Mario, łaskiś pełna, Pan jest z Tobą! Błogosławionaś Ty, błogosławionaś Ty. Nie… tak… szybko… Krok, po kroku do Maryi – nie… tak… szybko… Jezu Chryste! To jest przecież oczywiste! Jesteś Bożym Mistrzem! Dobrym! Miłosiernym! Mateusz, Łukasz, Jan zrozumieli ten fakt, że największy Pan, to Jezus Chrystus Król! Królu nad Królami! Bądź w porządku zawsze, nie tylko czasami! Jezu Chryste! To jest przecież oczywiste! Jesteś Bożym Mistrzem! Alleluja! Szybko, tak szybko. Blisko, bardzo blisko. Jezus i Maryja! Zrobią dla nas wszystko.

Prawie półtora miliona odsłon na You Tube przez niespełna dwa tygodnie. To bilans statystyk filmiku zarejestrowanego podczas tegorocznej wrocławskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Hitem pątników był kower „Despacito” – przeboju portorykańskiego wokalisty Luisa Fonsi (nota bene oryginalny klip ma ponad 3,1 miliarda odsłon! i zaczyna się od scenki przy figurce Matki Bożej Różańcowej). Siostra Janina Anna Kaczmarzyk ze warszawskiej prowincji Zgromadzenia Służebniczek NMP, która szła w grupie 21 „katedralnej” zaśpiewała piosenkę dedykując ją duchowym pielgrzymom. Okazało się, że wersja pielgrzymkowa światowego przeboju stała się na tyle popularna, że natychmiast zaczęto ją śpiewać i tańczyć w innych grupach i innych pielgrzymkach, które w tych dniach podążały lub idą na Jasną Górę. To się nazywa ewangelizacja! Mamy dla was dwie wersje: z trasy pielgrzymki i z pogodnego wieczoru. Popatrzcie i posłuchajcie…


Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym
Chrystus chce, abyśmy szli z podniesioną głową

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status