NAMYSŁY

Ślad

Mija noc, wstaje dzień, w radiu znów słyszysz, że na ulicach: przemoc, strach, przerażony cały świat, tyle zburzonych miast, rozdartych serc i strat, wylanych łez i krzyk – „jak tak dalej można żyć?”. Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty. Potrzeba naszych rąk, by wznosić miłość i mosty. Razem możemy zmienić świat, zostawić po sobie dobry ślad. Zanieśmy miłość, gdzie jej brak. Bóg wzywa dzisiaj nas! Więcej – mocniej – szybciej – konkret.

Słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 stały się dla ojca Łukasza Buksa inspiracją do napisania piosenki pt. „Ślad”.  Zaprosił do owego projektu znakomitych muzyków i artystów. „Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty” – słyszymy w refrenie nowego utworu, którego teledysk miał swoją premierę niedawno, bo 25 lipca 2017 r.  Piosenka, której przesłanie opiera się na słowach papieża Franciszka z ubiegłorocznego spotkania z młodymi w Brzegach, może stać się hymnem po Światowych Dniach Młodzieży, który podsunie wszystkim receptę na szczęście i radość w życiu. – To było gigantyczne przebudzenie wiary w Kościele polskim! Człowiek, kiedy się budzi, ma dwa wyjścia – albo obraca się na drugi bok i jeszcze mocniej zasypia, albo wstaje z kanapy i zakasuje rękawy do pracy – uważa franciszkanin. Jego zdaniem, to jest właśnie zadanie dla każdego chrześcijanina. – Musimy zdać sobie sprawę, że z kanapy muszą wstać wszyscy, nie tylko młodzi! Muszą wstać też księża, bo jeśli oni nie wyjdą do młodych, to ich stracimy – przyznaje. Dlatego też w jego najnowszej piosence można usłyszeć, jak ważne jest to, „by razem zmienić świat i zostawić po sobie dobry ślad, by zanieść miłość, gdzie jej brak”. – Chodzi o ślady miłości i dobra – o te mosty miłości, które będziemy budować w relacjach. Dzisiaj potrzebujemy konkretnych śladów, które zaprowadzą nas do świętości – tłumaczy o. Buksa. Teledysk do piosenki „Ślad” nakręcono w Nowym Sączu i na górze Ślęża. Razem z franciszkaninem gościnnie wystąpili w nim ks. Jakub Bartczak oraz zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nie kupuję w niedzielę
Brama miłosierdzia

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość