NAMYSŁY

Ślad

Mija noc, wstaje dzień, w radiu znów słyszysz, że na ulicach: przemoc, strach, przerażony cały świat, tyle zburzonych miast, rozdartych serc i strat, wylanych łez i krzyk – „jak tak dalej można żyć?”. Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty. Potrzeba naszych rąk, by wznosić miłość i mosty. Razem możemy zmienić świat, zostawić po sobie dobry ślad. Zanieśmy miłość, gdzie jej brak. Bóg wzywa dzisiaj nas! Więcej – mocniej – szybciej – konkret.

Słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział w trakcie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 stały się dla ojca Łukasza Buksa inspiracją do napisania piosenki pt. „Ślad”.  Zaprosił do owego projektu znakomitych muzyków i artystów. „Z kanapy czas już wstać, założyć wygodne buty” – słyszymy w refrenie nowego utworu, którego teledysk miał swoją premierę niedawno, bo 25 lipca 2017 r.  Piosenka, której przesłanie opiera się na słowach papieża Franciszka z ubiegłorocznego spotkania z młodymi w Brzegach, może stać się hymnem po Światowych Dniach Młodzieży, który podsunie wszystkim receptę na szczęście i radość w życiu. – To było gigantyczne przebudzenie wiary w Kościele polskim! Człowiek, kiedy się budzi, ma dwa wyjścia – albo obraca się na drugi bok i jeszcze mocniej zasypia, albo wstaje z kanapy i zakasuje rękawy do pracy – uważa franciszkanin. Jego zdaniem, to jest właśnie zadanie dla każdego chrześcijanina. – Musimy zdać sobie sprawę, że z kanapy muszą wstać wszyscy, nie tylko młodzi! Muszą wstać też księża, bo jeśli oni nie wyjdą do młodych, to ich stracimy – przyznaje. Dlatego też w jego najnowszej piosence można usłyszeć, jak ważne jest to, „by razem zmienić świat i zostawić po sobie dobry ślad, by zanieść miłość, gdzie jej brak”. – Chodzi o ślady miłości i dobra – o te mosty miłości, które będziemy budować w relacjach. Dzisiaj potrzebujemy konkretnych śladów, które zaprowadzą nas do świętości – tłumaczy o. Buksa. Teledysk do piosenki „Ślad” nakręcono w Nowym Sączu i na górze Ślęża. Razem z franciszkaninem gościnnie wystąpili w nim ks. Jakub Bartczak oraz zespół Promyczki Dobra z Nowego Sącza.

Kontynuujemy filmowy cykl na Portalu AKCJA, w którym proponujemy wysłuchanie i obejrzenie klipów video inspirujących nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem. Zapraszamy Czytelników naszego portalu do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Brak «sacrum» zubaża kulturę
Jest jedna odpowiedź, by być spełnionymi, aby mieć odnowione siły: nazywa się Jezus Chrystus

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status