NAMYSŁY

Jezus ponad wszystko

Jezus ponad wszystko, Jego Imię wieczny blask. Jezus nade wszystko, pierwszy, który z grobu wstał. Jezus ponad wszystko, w Jego władzy cały świat. On, Ten sam na wieki, Jezus, Jedyny Pan. Ponad każdy mrok jeden jest tylko Pan, nad niemocy żal Jezus jedyny Pan, ponad gorycz, łzy jeden jest tylko Pan przez wrota śmierci niepokonany. Powstał skoro świt, żyje wciąż. Ponad ślepy los jeden jest tylko Pan. Nad zwątpienia głos Jezus jedyny Pan. Ponad śmierci cień jeden jest tylko Pan, ponad złowrogie pęta niepowstrzymany. Powstał skoro świt, żyje wciąż.  Jezus ponad wszystko, Jego Imię wieczny blask. Jezus nade wszystko, pierwszy, który z grobu wstał. Jezus ponad wszystko, w Jego władzy cały świat. On, Ten sam na wieki, Jezus, Jedyny Pan. Jeden jest tylko Bóg, jeden prawdziwy Król. Jeden jest tylko Jezus, mój Pan.

Zespół „Gospel Rain” wydał rok temu wypracowaną przez niemal dwa lata kolekcję piętnastu pieśni, zawierających niezwykłe przesłanie, osobiste świadectwo i wyznanie wiary w Tego, który jest nieustającą Miłością. Dominują wśród nich pieśni, sięgające do biblijnych fraz, głównie strof Księgi Izajasza, ogłaszających nadzieję i chwałę Bożą. Tytułową inspiracją płyty stały się słowa Pisma Świętego „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.” Piosenki zaaranżowane w nowoczesnej stylistyce, charakteryzują się bogactwem form wokalnych, instrumentalnych, rozwiązań brzmieniowych i stylistycznych, niekiedy wręcz nietypowych dla stylistyki muzyki gospel. Obok przepięknych pieśni chwały, dynamicznych gospel’owych hymnów, na płycie wyraźnie słychać brzmienie lat osiemdziesiątych, współbrzmienie barw „żywych” instrumentów i partii elektronicznych. Zbierane od wielu lat inspiracje znalazły swój wyraz  w odważnych połączeniach i aranżacjach piosenek. Jedną z tych piosenek pt. Jezus ponad wszystko” prezentujemy dzisiaj – przekazujcie ją dalej…

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem
Ufaj, bo zmartwychwstał i wciąż żyje Pan

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status