WYDARZENIA

Zatrzymaj aborcję!

Mamy niespełna trzy miesiące na dostarczenie do Sejmu minimum 100 tys. podpisów osób, które nie zgadzają się na zabijanie dzieci ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności.

W praktyce podpisy muszą trafić do komitetu odpowiednio wcześniej, żebyśmy zdążyli je dokładnie policzyć. Projekt inicjatywy jest bardzo krótki, bo zawiera wykreślenie jednego przepisu z ustawy aborcyjnej (który w praktyce pozwala na zabijanie największej grupy dzieci poczętych, w 2016 r. na 1098 aborcji, aż 1042 dotyczyły dzieci podejrzanych o chorobę) oraz zmiany przepisów wspominających ten przepis, co wynika z zasad techniki prawodawczej. Zbierać może każdy i wszędzie! Wystarczy wydrukować kartę, zebrać podpisy i odesłać na adres podany na karcie.

Najważniejsze informacje znajdują się na stronie:

www.zatrzymajaborcje.pl

To wspólna inicjatywa zapoczątkowana przez CitizenGO Polska i Fundację Życie i Rodzina reprezentowaną przez p. Kaję Godek. Zapraszamy wspólnie do włączenia się w nią wszystkich ludzi, którzy sprzeciwiają się zabijaniu dzieci! Zachęcamy do zbierania wśród rodziny, znajomych, sąsiadów, we wspólnotach i parafiach! Zachęcamy do rozmawiania z księżmi proboszczami, aby takie zbiórki umożliwili po Mszach św. w niedzielę. Najlepiej, gdy zgłosi się wiele takich osób w jednej parafii – wtedy warto zorganizować wiele grup zbierających podpisy o różnych godzinach – każde zaangażowanie jest bardzo ważne i nigdy nie będzie za dużo rąk do pracy. Inicjatywa jest bezpośrednio popierana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Co więcej, aby sprzeciwiać się zabijaniu dzieci, wcale nie trzeba być człowiekiem wierzącym i religijnym, bo to kwestia szacunku do drugiego człowieka i uniwersalnego prawa do życia – wspólnego ludziom różnych wyznań, a nawet niewierzącym. Dlatego szukajmy podpisów dosłownie wszędzie! Zaprośmy do inicjatywy przyjaciół i znajomych – już dziś zacznijmy zbieranie podpisów! Serdecznie pozdrawiam Państwa i dziękuję za zaangażowanie.

Pamiętajmy, żeby już dziś pobrać

i wydrukować kartę ze strony www.zatrzymajaborcje.pl

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk - dyrektor CitizenGO Polska

 

Zobacz także
Już Adwent
21:37 – dziewięć lat temu

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość