NAMYSŁY

Utrata światła i ciepła – śmierć

Utrata światła i ciepła śmierć
0

Gdyby nie istniał sakrament pokuty zagasłaby wszelka nadzieja na świecie, a ludzie ulegliby rozpaczy. Wyobraźmy sobie, gdyby słońce przestało świecić, jakie byłyby tego konsekwencje? Utrata światła i ciepła – śmierć. Jeśli nie byłoby sakramentu pokuty, duchowo doświadczalibyśmy takich samych skutków. Jednak światło miłosierdzia Bożego wciąż jaśnieje w spowiedzi i podtrzymuje nas w istnieniu.

Bez pomocy Jezusa Chrystusa nikt nie jest w stanie sam poradzić sobie z grzechem. Tylko Jezus Odkupiciel go zgładził i dał moc uwolnienia z tego jarzma złego ducha. Sakrament pokuty jest więc deską ratunku dla duchowych rozbitków zatopionych przez grzech. Bóg nie zostawia ich samych i podejmuje akcję ratowniczą. Każdy jej potrzebuje, ponieważ skłonni jesteśmy do złego i tak łatwo zanurzamy się w nieprawości. Ten sakrament jest konieczny do zbawienia, czyli naszego ocalenia i wejścia do chwały niebieskiej. Wszyscy możemy być uratowani przez Chrystusa w tym sakramencie, jeśli przyjmiemy Jego pomoc. Trzeba się tylko chwycić miłosierdzia Bożego, okazując ufność i skruchę serca. Jeśli tego nie zrobimy, utoniemy w otchłani i bezkresie grzechu, ponieważ sami siebie nie możemy zbawić. (…) Ten sakrament daje nowe możliwości. Jest nowym początkiem. Warto więc nauczyć się godnie i właściwie z tego sakramentu korzystać, aby powracać przez niego do Ojca Niebieskiego, który chce nas w nim leczyć i wskrzeszać oraz jednoczyć w wspólnym powołaniu do świętości.

Zdjęcie publikujemy w ramach cyklu Zostań reporterem Portalu AKCJA. Jeśli i Ty widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, sfotografuj to, co widzisz i wyślij na adres: info@diak.swidnica.pl tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA. Cytowane słowa pochodzą z rozważań ks. Michała Dłutowskiego.

Zobacz także
Cześć Boga nie podlega dyskusji
Cześć Boga nie podlega dyskusji!
Pope Benedict XVI greets the faithful at the end of the Ash Wednesday mass in St. Peter's Basilica at the Vatican, Wednesday, Feb. 13, 2013.  Ash Wednesday marks the beginning of Lent, a solemn period of 40 days of prayer and self-denial leading up to Easter. Pope Benedict XVI told thousands of faithful Wednesday that he was resigning for "the good of the church", an extraordinary scene of a pope explaining himself to his flock that unfolded in his first appearance since dropping the bombshell announcement. (AP Photo/Gregorio Borgia)
Adwentowy okrzyk nadziei

Zostaw komentarz

Twoje Imię*
Strona www

Treść*