NAMYSŁY

Podniesienie

Wierzę, że rano nie następuje noc. Kiedy wszyscy ślepi, którzy dzwonią, dostają nowy wzrok. Wierzę, że wszystkie dzieci, które przychodzą do Ciebie, Chrystusie, są wolne, bo je uzdrawiasz i słyszysz wszystkie nasze wołania.  Wierzę w Twoją Miłość. Wierzę w Twoją Miłość. I że uzdrawiasz wszystkich upadłych. Z Tobą wstajemy. Wierzę w Twoje miłosierdzie wielkie niczym oceany i płynące do wszystkich, którzy są spragnieni, kojące wszystkie nasze boleści. Wierzę, że wypełnisz nasze serca, bo Twoje serce jest jak ogień, gdy ciemno i zimno. I to, że jest dobrze z moją duszą,  bo uzdrawiasz wszystkich upadłych.  Z Tobą wstajemy. Tak… Uzdrawiaj wszystkich upadłych. A my wraz z Tobą wzrastamy.

Założona w 1987 r. Wspólnota Franciszkańskich Braci Odnowy to zgromadzenie żebracze z rodziny franciszkańskiej podlegające jurysdykcji arcybiskupa Nowego Jorku, a w 2016 r; został zatwierdzone jako instytut życia konsekrowanego na prawie papieskim. Wśród założycieli byli między innymi ojciec Benedict Groeschel, ojciec Stan Fortuna wykonujący rap chrześcijański, ojciec Robert Stanion, ojciec Glen Sudano i ojciec Andrew Apostoli. Patronką zgromadzenia jest Matka Boża z Guadalupe, patronka nienarodzonych dzieci. Znani w Polsce jako Bracia z Bronxu z powodu ukazania się w Polsce książki autorstwa Luca Adriana o tym samym tytule. Celem założycieli było życie w jak największym ubóstwie i praca wśród ludzi zepchniętych na margines życia społecznego: bezdomnych, narkomanów, przestępców i prostytutek. Dużą wagę zakonnicy przykładają do ratowania życia nienarodzonym dzieciom przez przeciwdziałanie aborcji. Wraz z założoną w 1990 r. wspólnotą Franciszkańskich Sióstr Odnowy, bracia skupiają się na pomocy materialnej najuboższym oraz dynamicznym głoszeniu Słowa Bożego. Prowadzą akcje zbiórek odzieży, spotkania anonimowych alkoholików, program nauczania katechetycznego oraz rozwoju fizycznego młodzieży. Franciszkanie zyskali rozgłos pisząc list z podziękowaniami dla Mela Gibsona za wyreżyserowanie filmu „Pasja”. 11 września 2001 r., podczas zamachów na World Trade Center, zakonnicy nieśli pomoc poszkodowanym i opiekowali się nimi. Następnego dnia, 12 września grupa zakonników wyruszyła tunelami metra, aby dotrzeć na Manhattan. Członkowie instytutu noszą szary habit z kapturem, przepasany sznurem z trzema węzłami symbolizującymi ubóstwo, posłuszeństwo oraz czystość, z przypiętym różańcem oraz sandały. Wielu zakonników nosi długie brody, charakterystyczne dla kapucynów. Jedną z form misji ewangelizacyjnej jest śpiew. Song pt. „Podniesienie” jest jednym z najnowszych nagrań grupy posługującej między innymi poprzez pełne głębokiej treści i tchnące autentyzmem medytacje muzyczne.

Muzyka i obraz, słowa i gest, utrwalane na video, mogą inspirować nas do głębszego przeżywania wiary i jedności z Kościołem, dlatego kontynuujemy nasz cykl filmowy. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci krótkich klipów, które będziemy udostępniać na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Wznosić świat ku Bogu i zmieniać go od wewnątrz
Słońce się zaćmiło, ziemia się zatrzęsła, wszystko się spełniło

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status