WYDARZENIA

Narodzenie

Twórcy filmu zapewniają, że już od rozpoczęcia pracy nad scenariuszem całemu projektowi towarzyszył wielki nacisk na autentyczność wizji i zgodność z prawdą historyczną. Po obejrzeniu „Narodzenia” można się przekonać, że ta dokładność w pokazywaniu szczegółów dotyczących narodzin Jezusa z Nazaretu rzeczywiście towarzyszyła także kolejnym etapom pracy nad obrazem.

Podobał mi się ten film, bo podobała mi się ta wola wierności historycznej i teologicznej – mówi ks. Waldemar Chrostowski. – Obydwa te aspekty bardzo podkreślam, ponieważ ten film jest głęboko chrześcijański, i to jest bardzo ważne – dodaje. Reżyserem filmu jest Catherine Hardwicke, która realizujac „Narodzenie”, dążyła do znalezienia jak najbardziej autentycznych i przekonujących lokalizacji i scenografii. –  Chodziło nam o uzyskanie efektu epickiej intymności – wyznaje Hardwicke. Opowiadamy epicką historię.  Część filmu dzieje się podczas długiej podróży przez kraj, którego piękno zapiera dech w piersiach. Jednak chcemy też pokazać, co czuła ta para młodych ludzi, jakie fizyczne i psychiczne przeszkody musiała pokonywać w swojej wędrówce – chcieliśmy, aby był to pod tym względem film osobisty – stwierdza.  Rzeczywiście, ten dramatyczny, pełen emocji obraz przedstawia w piękny sposób m.in. tę niełatwą podróż pary młodych bohaterów z Nazaretu do Betlejem, miejscowości, z której pochodzi Józef. Święta Rodzina wyrusza w podróż, aby uczestniczyć w spisie ludności zarządzanym przez króla Heroda. Zmuszona jest pokonać ponad 150-kilometrową pełną niebezpieczeństw drogę, mimo że Matka Najświętsza jest w stanie błogosławionym. „Narodzenie” powstało na podstawie scenariusza Mike’a Richa, który – jak deklaruje – nagły przypływ natchnienia poczuł w czasie Świąt Bożego Narodzenia w 2004 roku. – Moją uwagę zwróciły artykuły w czasopismach o narodzeniu Jezusa, Maryi, Jozefie, mędrcach i pasterzach, o tych wszystkich postaciach, których figurki jako dziecko co roku ustawiałem w naszej domowej szopce – mówi Rich. – Wtedy przyszło mi do głowy, że chociaż umiem sobie wyobrazić samą stajenkę betlejemską i to, co się w niej wydarzyło, nie mam pojęcia, jak wyglądało wszystko, co się stało wcześniej. Kim byli Maryja i Józef? Jakim wyzwaniom musieli stawić czoło? Jako dla człowieka wierzącego i jednocześnie dla scenarzysty były to dla mnie bardzo ważne pytania – stwierdza.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Narodzenie”.

Zobacz także
Kręte drogi
Wiosenne posiedzenie Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status