WYDARZENIA

Cudowny chłopak

Wbrew temu, co mógłby sugerować tytuł, film pt. „Cudowny chłopak” nie jest kolejną komedią romantyczną. A jednak tytułowy młody mężczyzna potrafi chwycić za serce, i to nie tylko damskie.

Auggie kocha wszystko, co związane z kosmosem i z marszu potrafi wymienić bohaterów wszystkich części „Gwiezdnych wojen”. Jest też fanem nauk ścisłych i gry Minecraft. Jednak w odróżnieniu od innych dzieci, zamiast Bożego Narodzenia woli… Halloween. Bo tylko wtedy ukrywanie twarzy pod maską nikogo nie dziwi, a chłopiec ma wreszcie szansę poczuć się wśród kolegów i koleżanek jak równy z równym. Wszystko za sprawą deformacji twarzy będącej efektem choroby genetycznej, z którą Auggie przyszedł na świat. Rodzice i siostra wspierają Auggiego jak tylko mogą, by mimo odpychającego wyglądu, chłopiec nie utracił wiary w siebie i znalazł przyjaciół. Decyzja o zmianie domowego nauczania na zwykłą szkołę to ważny test dla chłopaka i jego rodziny. Auggie musi wreszcie podjąć męską decyzję i rozstać się z hełmem kosmonauty, który do tej pory ochraniał go przed wścibskimi spojrzeniami obcych ludzi. Już pierwszego dnia okazuje się, że łatwo nie będzie, bo dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nie bardzo liczą się z konwenansami, a klasowi chuligani tylko czekają na najsłabsze ogniwo, by dać upust swojej agresji. Film spełnia wszystkie warunki kina familijnego w najlepszym wydaniu: wzrusza, angażuje emocjonalnie, pozwala utożsamić się z bohaterami i kibicować im w pełnej przeszkód drodze do gwiazd, których w końcu sięgają (happy end musi być). W natłoku depresyjnych dramatów psychologicznych, przyprawiających co najwyżej o dreszcze zażenowania horrorów i jeszcze głupszych komedii, „Cudowny chłopak” to prawdziwa perełka, nad którą warto się pochylić, również w towarzystwie naszych pociech, by uwrażliwić je na krzywdę innych dzieci. Kto wie, może dzięki temu gdzieś jakiś „Auggie” będzie mieć w życiu odrobinę lżej.

Kontynuując zachęty do oglądania wartościowych filmów zapraszamy do obejrzenia filmu „Cudowny chłopak”. Polska premiera filmu miała miejsce w styczniu 2018 r.  

Zobacz także
Film o obronie wolności i wiary
Komunikat z zebrania Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status