WYDARZENIA

Ewangelizacja przez sztukę

Jan Paweł II odnosząc się do nowej ewangelizacji mówił, że nie polega ona  na głoszeniu „nowej ewangelii”, której źródłem bylibyśmy my sami, nasza kultura, nasze rozumienie potrzeb człowieka. Według Papieża nowa ewangelizacja to głoszenie Ewangelii zawsze nowej i zawsze niosącej nowość, która musi być prowadzona  >> z nową gorliwością, nowymi metodami i z zastosowaniem nowych środków wyrazu. <<

Zapraszamy na rekolekcje, podczas których chcemy odnowić w sobie gorliwość w głoszeniu Dobrej Nowiny. Będziemy szukać skutecznych sposobów świadczenia o Jezusie i dzielić się doświadczeniem w tym zakresie. Idąc za słowami: „uczymy się w działaniu” wiele czasu poświęcimy na pracę twórczą. Warsztat będzie dotyczył użycia takich środków wyrazu jak plakat, muzyka, taniec uwielbienia, drama. Sesję poprowadzi ks. Paweł Sobczak.

Rekolekcje rozpoczną się już w najbliższy piątek, tj. 19 kwietnia 2013 r., godz. 17:00 i będą trwać do godz. 15:00 w niedzielę 21 kwietnia br. Odbędą się w Ośrodku Formacji Świętorodzinnej w Szczytnej (ul. Zamkowa 10 –  Szczytnik, tel. 748683207).

Więcej informacji o tych i wielu innych spotkaniach pogłębiających życie duchowe na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny w Szczytnej. Polecamy!

 

JUŻ TRWAJĄ: Rekolekcje pod hasłem „Twoje ciało stworzone do uwielbienia”

 

(kk)

Na podstawie: Diecezja Świdnicka , Szczytnik.msf.opoka.org.pl

Zobacz także
Ślady stóp
Jesteśmy tylko „gośćmi” na tej ziemi

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość