WYDARZENIA

Fotografuję, aby zatrzymać

Zdjęcia czarno-białe, aby odczytywać je bez porażenia barwami. Fotografia, a nie film, aby zatrzymać najbardziej ulotne i zawierające się w ułamkach sekundy zdarzenia. Fotografowanie tylko przy okazji, bo najważniejsze jest poznanie innych ludzi i ich świata. Innego świata, który zbyt często mijamy biegnąc przez codzienność. Zdjęcia nie mają tytułów, bo ten, kto na nie patrzy, sam je nadaje w swoich myślach.

W takich zdaniach można streścić to, co o zbiorze swoich fotografii powiedział dzisiaj ks. Jerzy Babiak – salezjanin, podczas wernisażu wystawy jego twórczości, której nadał tytuł „Inny świat”. Naprawdę warto ją zobaczyć, bo choć – jak twierdzi Autor – są wykonywane „przy okazji” i wyłącznie „amatorsko”, to nie brakuje w nich klimatu miejsc i aury osób, które „złapał” w obiektyw swego aparatu ks. Jerzy Babiak.

Prezentacja odbyła się w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, a zdjęcia będzie można tam oglądać codziennie do 10 maja br. Jeśli komuś nie po drodze do Kłodzka, można też zobaczyć e-galerię fotografii ks. Jerzego Babiaka na jego stronie internetowej: www.jerzybabiak.com

ZOBACZ TEŻ: Rozpędzeni mijamy nasz inny świat

(kk)

Zobacz także
Pielgrzym
Jeśli Bóg tak będzie chciał

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status