WYDARZENIA

Nie zapominamy !

10 kwietnia 2013 r. minął kolejny rok od tragicznej śmierci 96 Polaków, wśród nich Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego, którzy zmierzali do Katynia na uroczystości 70-lecia zbrodni popełnionej na ponad 20 tysiącach polskich oficerów zamordowanych przez Rosjan w 1940 r.

Katastrofa rządowego samolotu, na pokładzie którego życie stracili przedstawiciele naszego narodu, nie przestaje być przedmiotem dramatycznych wspomnień i przeżywana jest jako tragedia narodowa.

Parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu, Klub Gazety Polskiej w Wałbrzychu, NSZZ „Solidarność” oraz Prawo i Sprawiedliwość zapraszają na poświęcenie tablicy upamiętniającej ofiary tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 15:00 w kościele parafialnym pw. Św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu (Podgórze) – już w najbliższą niedzielę, tj. 14 kwietnia 2013 r. Po liturgii planowane jest spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

Podobna uroczystość jest też planowana w najbliższych dniach w Parafii pw. Św. Jadwigi w Ząbkowicach Śląskich.

ZOBACZ TAKŻE: Trzydzieści sześć miesięcy

ANKIETA: Tragedia Smoleńska to…

(kk)

Zobacz także
„Śląsk” zaśpiewa i zagra
Święty 14-letni
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość