WYDARZENIA

Jak stawiać granice ?

Czasami bywa tak, że czujemy się nadużywani przez innych, brak nam prywatności a kiedy indziej to my nie szanujemy naszego bliźniego przez nadmierne kontrolowanie itd. To wszystko prowadzi nas do frustracji i złego samopoczucia. Próbujemy przed tym uciekać, ale dokąd? Granice nie są rzeczą wrodzoną. Kształtują się w trakcie naszego życia. Aby dojrzeć do prawdomówności, odpowiedzialności, wolności i pełni miłości, musimy uczyć się od dziecka wyznaczania i respektowania granic.

Można przyjąć umownie, że system granic składa się z dwóch części: zewnętrznej, która pozwala nam decydować o dystansie, jaki chcemy utrzymać wobec innych i wewnętrznej – chroniącej nasze myśli i uczucia. To na początek, więcej dowiemy się podczas wspólnego czasu ubogacania się nawzajem z głoszonych konferencji i praktycznych warsztatów.

Tej problematyce będą poświęcone kolejne weekendowe rekolekcje. Temat przewodni konferencji i warsztatów brzmi: „Sam żyj i daj innym odpocząć. Nauka stawiania granic”. Te dni z Bogiem są otwarte dla wszystkich: osób żyjących w rodzinach, mieszkających samotnie, osoby konsekrowane, młodzież. W atmosferze modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu wspólnie będziemy poznawać świat naszego życia duchowego, będziemy uczyć się wyznaczania granic, poddając nasze serca uzdrawiającej miłości Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. Weekendowe rekolekcje poprowadzą sercanie – o. Jerzy Grzanka i o. Sebastian Pieczeniak. Rekolekcje odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca 2013 r. w klasztorze Ojców Sercanów Christus Rex w Polanicy Zdroju w Polanicy Zdroju. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela o. Zdzisław Szymczycha (tel: 503356993 oraz e- mail: o.zdzislawszymsscc@wp.pl ).Przy zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon, email, adres.

(kk)

Na podstawie: Zakonnicy Najświętszych Serc

Zobacz także
Tak wygląda wolność?
Modlimy się o nowe powołania do życia konsekrowanego

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość