WYDARZENIA

Procesja Fatimska

W rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, w Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ząbkowicach Śląskich rozpocznie się cykl nabożeństw, które będą odprawiane każdego 13 dnia miesiąca. Tradycję tę od wielu lat kultywują duszpasterze i wierni tej parafii, której gospodarzami są Księża Pallotyni.

Dzisiejsze wieczorne nabożeństwo zacznie się Mszą św. o godz. 19:00, po której odbędzie się Procesja Światła połączona z różańcem fatimskim. Modlitewny przemarsz ulicami Osiedla Pallotyńskiego. Następne nabożeństwa fatimskie odbędą się 13 czerwca, 13 lipca, 19 sierpnia, 13 września i 13 października, kiedy nastąpi zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich.

Warto przypomnieć, że 13 maja to również data przypominająca dzień zamachu na życie Jana Pawła II, do którego doszło na Placu Świętego Piotra w 1981 r.

 

(kk)

 

Na podstawie: nspj-zabkowice.pl

Zobacz także
Śpiewam mojej Ojczyźnie
Z Polski wyszła iskra

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość