WYDARZENIA

Cały świat na kolanach

Jutro, na całym świecie i w tej samej godzinie – także w Diecezji Świdnickiej (o czym już portal AKCJA informował) – chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Godzina adoracji eucharystycznej w łączności z Papieżem Franciszkiem zaplanowana jest na sobotę 2 czerwca 2013 r. – punktualnie na godzinę 17:00 (wg czasu obowiązującego w Watykanie).

Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył godzinnej Adoracji eucharystycznej w bazylice Św. Piotra w Watykanie, w łączności ze wszystkimi biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie. Jak wyjaśnia ks. abp Rino Fisichella – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Promocji Nowej Ewangelizacji, adoracja eucharystyczna jest wyjątkową inicjatywą w kalendarzu Roku Wiary. Benedykt XVI, zapowiadając Rok Wiary, podkreślił, że to szczególny czas, >> by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii << .

Ojciec Święty prosi o to, ażeby ten czas poświęcony na adorację został ofiarowany w sposób szczególny za Kościół na świecie, który dziś jednoczy się w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan uczyni go zawsze posłusznym swojemu Słowu, aby stawał przed światem „jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany” (Ef 5,27). Niech w Kościele, poprzez wierne nauczanie, rozbrzmiewa Słowo, które zbawia i przynosi miłosierdzie oraz sprawia, że w odnowionej więzi miłości tenże Kościół może nadać pełny sens cierpieniu i smutkowi oraz przywrócić radość i spokój. Papież Franciszek prosi też o modlitwę za tych wszystkich, którzy w różnych miejscach świata doświadczają cierpień związanych z nowymi rodzajami niewolnictwa oraz za ofiary wojen, handlu ludźmi, przemytu narkotyków i pracy niewolniczej. Pomyślmy o dzieciach i kobietach doświadczających wielorakich form przemocy. Niech ich milczący krzyk o pomoc znajdzie Kościół czuwający, aby mając wzrok utkwiony w Chrystusie ukrzyżowanym, nie zapomniał o tych braciach i siostrach, którzy wpadli w ręce przemocy. Pamiętajmy też o tych wszystkich, którzy doświadczają niepewności ekonomicznej, a przede wszystkim o bezrobotnych, o osobach starszych, o emigrantach i bezdomnych, o więźniach i o tych wszystkich, którzy doświadczając zepchnięcia na margines społeczeństwa.

Modlitewne czuwanie Ojca Świętego Franciszka będzie transmitować Radio Maryja i Telewizja Trwam.

GLOBALNA ADORACJA NA FACEBOOK’U – ZOBACZ I DOŁĄCZ

(kk)

Na podstawie: episkopat.pl , opoka.org.pl , radiomaryja.pl

Zobacz także
Gdzie mogę znaleźć Jezusa?
Dać odpór ludziom antywartości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status