WYDARZENIA

Nasze dziedzictwo – Polska

>> Naród to nie tylko wspólnota luźno związanych jednostek. Naród to jakaś szczególna synteza mowy, myślenia, wartości, doświadczenia, wiary, tradycji, cywilizacji, a więc w szerokim tego słowa znaczeniu – kultury. <<

Te wypowiedzi Ojca Świętego Błogosławionego Jana Pawła II o Ojczyźnie i Narodzie odczytujemy jako szczególne zadanie ochrony naszego dziedzictwa kulturowego, jego pielęgnacji, ochrony i przekazywania następnym pokoleniom. Dlatego pod patronatem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce odbędzie się  IV  Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej Kraków  2013. Organizowany Festiwal jest formułą łączącą wiele aspektów wychowania patriotycznego i jest zarazem formułą ułatwiająca współpracę z wieloma  środowiskami, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Jest wielką radością, że coraz więcej środowisk Akcji Katolickiej w Polsce podejmuje to szczególne zadanie formacji patriotycznej organizując na różnych szczeblach m.in. przeglądy, festiwale, konkursy, wieczornice pieśni i poezji patriotycznej, wiedzy historycznej.

Do przeglądu można zgłaszać laureatów przeglądów (konkursów, festiwali) diecezjalnych, wojewódzkich a także innych szczebli, organizowanych przez Akcję Katolicką jak również przez inne środowiska z poszczególnych Diecezji.   Do grona współorganizatorów tego przedsięwzięcia należy także Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy do aktywnej współpracy.

Przyjazdowi na Festiwal do Krakowa – miasta Błogosławionego Jana Pawła II, miasta królów, można nadać dodatkowo charakter pielgrzymkowo – turystyczny (np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Sanktuarium i Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie Nowym Bieżanowie, Katedra i Zamek Królewski na Wawelu – czy inne miejsca kultu i tradycji Narodu Polskiego). Przyjeżdżający Uczestnicy z całej Polski to też promocja tych regionów, stąd można zwracać się o wsparcie tych inicjatyw do lokalnych samorządów, parafii, innych organizacji i darczyńców.

Więcej informacji o Festiwalu w Regulaminie. Informujemy również, że jest możliwość dołączenia do Grona Fundatorów nagród i Sponsorów. Oczekujemy propozycji i rekomendacji. Będziemy wdzięczni również za inne propozycje organizacyjne. Zgłoszenia uczestnictwa w Festiwalu należy dokonać na karcie zgłoszenia w terminie do 30 czerwca 2013 r. W przypadku trudności pełnego zgłoszenia (repertuar, skład imienny…) – prosimy o przesłanie przynajmniej wstępnej deklaracji uczestnictwa, a pełnego należy wtedy dokonać do 7 października br.

W imieniu Organizatorów

Stefan Majerczak

członek Zarządu Krajowego Instytutu

Akcji Katolickiej ds. kultury

koordynator Festiwalu

(kk)

Na podstawie:  Akcja Katolicka w Polsce

Zobacz także
Módlmy się ze Świętą Ritą
Katolicka inicjatywa

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status