WYDARZENIA

Spotkanie u Strażniczki Wiary

W sobotę, tj. 17 sierpnia 2013 r. o godz. 11:00,  odbędzie się – zapowiadane już przez Portal AKCJA – uroczyste poświęcenie odnowionych organów w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Liturgii Mszy św. przewodniczyć będzie Ksiądz kard. Joachim Meisner – arcybiskup Kolonii.

W liście, jaki skierował do nas Ksiądz Biskup Ignacy Dec, czytamy m.in.:  >> Bardzkie Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary to miejsce nam dobrze znane, choćby z wiosennych parafialnych i dekanalnych pielgrzymek z racji Roku Wiary. To tam, u Matki Bożej, jak zawsze, wielu z nas znalazło dla siebie pociechę i nadzieję w codziennych zmaganiach. Mając świadomość duchowego znaczenia Sanktuarium a także biorąc pod uwagę wizytę naszego dostojnego Gościa, (raz jeszcze) serdecznie zapraszam Was, drodzy diecezjanie, do Barda, w najbliższą sobotę, na godz. 11:00, na uroczystą Mszę św. Ufam, że przyjazd wraz ze swoimi duszpasterzami z dekanatu bądź z parafii będzie dobrą okazją by włączyć się w obejmującą całą naszą Ojczyznę sierpniową tradycję pielgrzymowania do maryjnych sanktuariów, które tak bardzo znamionuje naszą miłość do Matki Zbawiciela. Niech nasze najbliższe spotkanie w Bardzie wybrzmi także jako podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za dotychczas otrzymaną łaskę, którą poznaliśmy w swoim życiu osobistym i wspólnotowym w trwającym wciąż Roku Wiary. Zachęcając się nawzajem do udziału w bardzkich uroczystościach wszystkim, którzy podejmą się organizacji przyjazdu jak również wszystkim uczestnikom pielgrzymki z serca błogosławię. <<

Po Mszy św. wszystkich przybyłych czeka niezwykłe przeżycie muzyczne. Wysłuchamy koncertu, jaki na poświęconych i odnowionych organach bardzkiego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary wykona maestro Maciej Bator. Przyjedźmy zatem licznie do Barda już jutro.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Informacja o zmianie przepisów dotyczących zawierania małżeństw wyznaniowych ze skutkami cywilnymi – tzw. małżeństwa konkordatowe
Pasja według Świętego Mateusza

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status