WYDARZENIA

Strażniczka Wiary rozświetla drogę pielgrzymom

Czwarty dzień X Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej, po znojnym – z powodu tropikalnego upału – marszu, zakończył się w Radoszowicach. Bardzo gościnni mieszkańcy tej miejscowości położonej w Diecezji Opolskiej, przygotowali pielgrzymom miejsce wieczornego czuwania na miejscowym boisku. Tam – jak co roku – została przywieziona z Barda cudowna figurka Matki Bożej Strażniczki Wiary.

W porze Apelu Jasnogórskiego pątnicy zgromadzili się wokół specjalnego ołtarzyka, na którym stanęła figurka z bardzkiego sanktuarium oraz relikwie Świętej Joanny Berretty Molli – kanonizowanej dziewięć lat temu przez Papieża Jana Pawła II, matki heroicznie broniącej swego nienarodzonego dziecka. W trakcie medytacji czytane były wzruszające fragmenty listów Świętej do jej męża. Rozważania poprowadził ks. Wojciech Iwanicki – przewodnik dzierżoniowskiej „2”. Po Apelu Jasnogórskim wszyscy obecni na modlitwie mogli ucałować figurę Matki Bożej Strażniczki Wiary oraz relikwie Świętej Joanny.

Z rozmów wśród pielgrzymów, którzy razem wędrują już od ubiegłego piątku, wynika, że nie poddają się upałom, dzielnie pokonują kolejne kilometry, a z każdym przebytym odcinkiem drogi ku Częstochowie czują się duchowo ubogaceni przesłaniem tegorocznej pielgrzymki. Jak poinformował ks. Romuald Brudnowski – przewodnik całej Pielgrzymki – bierze w niej udział ok. 1000 osób, z czego sporą część stanowią nowi pielgrzymi. Nie brakuje też pątników, którzy uczestniczą w rekolekcjach w drodze od dziesięciu lat, a więc od początku.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę już w najbliższy piątek, czyli 9 sierpnia 2013 r. Tego dnia o godz. 9:00 w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie odprawiona uroczysta Msza św. dla pielgrzymów i wszystkich osób wspierających. Z wielu parafii w Diecezji Świdnickiej organizowane są wyjazdy autokarowe na to wspólnotowe przeżycie w Domu Naszej Matki w Częstochowie. Przebieg tegorocznej jubileuszowej peregrynacji na Jasną Górę na bieżąco można obserwować na stronie internetowej Pielgrzymki oraz na jej profilu Facebook.

PRZECZYTAJ TAKŻE: PAMIĘTAJĄC O BOHATERACH

(kk)   

Zobacz także
By we współczesnej Polsce nigdy nie godzić się ze złem
Pielgrzymka z Księdzem Kardynałem
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status