WYDARZENIA

Strażniczka Wiary rozświetla drogę pielgrzymom

Czwarty dzień X Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej, po znojnym – z powodu tropikalnego upału – marszu, zakończył się w Radoszowicach. Bardzo gościnni mieszkańcy tej miejscowości położonej w Diecezji Opolskiej, przygotowali pielgrzymom miejsce wieczornego czuwania na miejscowym boisku. Tam – jak co roku – została przywieziona z Barda cudowna figurka Matki Bożej Strażniczki Wiary.

W porze Apelu Jasnogórskiego pątnicy zgromadzili się wokół specjalnego ołtarzyka, na którym stanęła figurka z bardzkiego sanktuarium oraz relikwie Świętej Joanny Berretty Molli – kanonizowanej dziewięć lat temu przez Papieża Jana Pawła II, matki heroicznie broniącej swego nienarodzonego dziecka. W trakcie medytacji czytane były wzruszające fragmenty listów Świętej do jej męża. Rozważania poprowadził ks. Wojciech Iwanicki – przewodnik dzierżoniowskiej „2”. Po Apelu Jasnogórskim wszyscy obecni na modlitwie mogli ucałować figurę Matki Bożej Strażniczki Wiary oraz relikwie Świętej Joanny.

Z rozmów wśród pielgrzymów, którzy razem wędrują już od ubiegłego piątku, wynika, że nie poddają się upałom, dzielnie pokonują kolejne kilometry, a z każdym przebytym odcinkiem drogi ku Częstochowie czują się duchowo ubogaceni przesłaniem tegorocznej pielgrzymki. Jak poinformował ks. Romuald Brudnowski – przewodnik całej Pielgrzymki – bierze w niej udział ok. 1000 osób, z czego sporą część stanowią nowi pielgrzymi. Nie brakuje też pątników, którzy uczestniczą w rekolekcjach w drodze od dziesięciu lat, a więc od początku.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę już w najbliższy piątek, czyli 9 sierpnia 2013 r. Tego dnia o godz. 9:00 w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie odprawiona uroczysta Msza św. dla pielgrzymów i wszystkich osób wspierających. Z wielu parafii w Diecezji Świdnickiej organizowane są wyjazdy autokarowe na to wspólnotowe przeżycie w Domu Naszej Matki w Częstochowie. Przebieg tegorocznej jubileuszowej peregrynacji na Jasną Górę na bieżąco można obserwować na stronie internetowej Pielgrzymki oraz na jej profilu Facebook.

PRZECZYTAJ TAKŻE: PAMIĘTAJĄC O BOHATERACH

(kk)   

Zobacz także
By Ewangelia Miłosierdzia Bożego dotarła do każdej rodziny
Z ufnością w Bożą Moc
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość