WYDARZENIA

Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Patrząc na przykład życia i wiary Błogosławionego Jana Pawła II – głosiciela Ewangelii życia i wolności chcemy doświadczyć że to także nasza historia ze to także nasze życie. Jednocześnie chcemy podjąć posługę na rzecz świata i wzywać nad nim tak samo jak Błogosławiony papież Bożego miłosierdzia.

Tylko miłosierny Bóg może wyzwolić człowieka z tego wszystkiego co odbiera mu godność osoby ludzkiej. Kościół wyznaje swoją wiarę w sposób publiczny w zgromadzeniu dlatego i my jesteśmy wezwani do licznego udziału w Pielgrzymce aby nasze wyznanie było czytelne i konkretne w oczach tego świata. Zapraszamy wszystkich członków kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wszystkie środowiska dbające o wyzwolenie człowieka, a także wszystkich, którzy tej wolności pragną dla bliskich. Spotkajmy się by wyznać wiarę i dostąpić Bożego Miłosierdzia. W 2013 będziemy pielgrzymować na zakończenie Roku Wiary. Zgromadzimy się, aby publicznie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa, który wyzwala i czyni człowieka prawdziwie wolnym. Ewangelia nadaje nowy sens życiu człowieka jest to tak niesamowite doświadczenie ze nie da się go pozostawić dla siebie, trzeba iść do innych i mówić o wielkich dziełach Boga żywym dowodem że jest to możliwe są wielkie zastępy ludzi wyzwolonych święci i błogosławieni.

Tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie 28 września 2013 r. Spotykamy się w Krakowie – Łagiewnikach. Diakonia Wyzwolenia Diecezji Świdnickiej organizuje przejazd autokarowy z naszej Diecezji. Zapisy do 15 września br. pod nr telefonu: 74 8434537. Zgłoszenia można dokonać poprzez wypełnienie formularza lub na adres e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com  Przewidywany koszt 70 zł, zaliczka 20 zł, wpłata na konto: Marek i Iwona Kurowscy, ul. Kasztanowa 13/13, 58-300 Wałbrzych – nr konta: 50 1020 5558 1111 1409 9640 4423.

Program Pielgrzymki:

10:00 – zawiązanie wspólnoty i konferencja ks. dr Wojciecha Węgrzyniaka  – uczczenie relikwii Bł. Jana Pawła II (Sanktuarium Jana Pawła II),

12:00 – Droga Krzyżowa ze świadectwami do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego,

14:00 – przerwa obiadowa

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego),

16:30 – zakończenie.

(kk)

Na podstawie: swidnica.oaza.pl , wyzwolenie.racerit.com , kwc.oaza.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: „MIEJSCE, DO KTÓREGO MOŻNA JUŻ PIELGRZYMOWAĆ” 

Zobacz także
Strażniczka Wiary
Zdrowaś Maryjo, łaski pełna

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość