WYDARZENIA

Żniwo wprawdzie wielkie…

>> Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. << Słowa pochodzące z Ewangelii wg Św. Łukasza przychodzą na myśl, gdy słyszymy lub czytamy o pragnieniu obecności kapłana w tak wielu jeszcze miejscach na ziemi. Radujemy się jednocześnie każdym nowym powołaniem duchownym – także w naszej Diecezji. I modlimy się o kolejne dary Opatrzności w postaci wezwanych do posługi w Kościele.

Zostań reporterem Portalu AKCJA – pod tym hasłem – jak co tydzień –  zamieszczamy niezwykłe zdjęcia. Tym razem publikujemy zdjęcie wykonane w klasztorze Ojców Trapistów w Chevetogne w Belgii. Ciekawostką tej maleńkiej miejscowości jest fakt, iż obok tego katolickiego klasztoru nawiedzanego chętnie przez pielgrzymów i poszukujących skupienia katolików, działa też bardzo aktywnie monaster prawosławny, w którym wierni tego obrządku, ale i katolicy, znajdują przestrzeń duchowych przeżyć.

Jeśli widzisz coś, co jest jakimś szczególnym świadectwem wiary, jeśli jesteś świadkiem zdarzeń, które są wyrazem więzi z Bogiem, a może rzuca się Tobie w oczy jakaś nietypowa okoliczność czy też nietypowy detal. Architektura, krajobrazy, świątki, poważne lub zabawne i niezwyczajne drobiazgi. Przydrożne kapliczki, wielkie sanktuaria, znane nam na co dzień kościoły. Sfotografuj to profesjonalnym aparatem lub telefonem komórkowym. Uchwyć w obiektyw to, co Cię urzekło, zaskoczyło lub to, co uważasz za piękne, szczere i cenne świadectwo wiary. Opisz (nadaj tytuł, określ datę, miejsce lub inną charakterystykę) i podpisz (wskazując imię i nazwisko, nick, ewentualnie wiek i miejscowość, z której pochodzisz). Wyślij wreszcie na adres: info@serwer1739513.home.pl  tytułując mejl hasłem: REPORTER AKCJI. To, co widzisz – dzięki Tobie – zobaczą inni na Portalu AKCJA.

Zobacz także
Światłość świata
Komentarze (1)

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość