WYDARZENIA

Diecezjalny Konkurs Misyjny

Ojciec Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Tertio millennio adveniente” stwierdził, że „u kresu II tysiąclecia Kościół znowu stał się Kościołem męczenników. (…) I to świadectwo nie może zostać zapomniane”. Z okazji Roku Wiary pragniemy, aby młodzież miała okazję zapoznać się z wielkimi postaciami polskich misjonarzy, którzy dzielili się darem wiary głosząc Ewangelię w krajach misyjnych. Wśród nich są także  tacy, którzy oddali życie, stając się świadkami wiary.

Słowo „męczennik” oznacza świadka, a ci, którzy przelali krew za Chrystusa, dali największe świadectwo prawdzie Ewangelii. Dlatego sylwetki polskich  świadków wiary i głosiciel Ewangelii będą stanowić osnowę tegorocznego Diecezjalnego Konkursu Misyjnego. Będzie on przebiegać pod hasłem >> …będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i aż po krańce ziemi. <<  Celem konkursu jest poznanie postaci wielkich misjonarzy polskich, pogłębienie wiedzy o obowiązku misyjnym wypływającym z sakramentu chrztu św. i bierzmowania oraz kształtowanie postawy wiary na przykładach postaci głosicieli Ewangelii i misjonarzy męczenników.

Uczestnikami mogą być uczniowie szkół gimnazjalnych. Etap szkolny zostanie przeprowadzony 29 listopada 2013 r. Po wcześniejszym zgłoszeniu przez  katechetów w Referacie Misyjnym Kurii Świdnickiej udziału w konkursie, do każdej szkoły zostaną przesłane zestawy zadań na etap szkolny. Za przeprowadzenie etapu szkolnego odpowiedzialny jest katecheta. Etap diecezjalny odbędzie się w Świdnicy 12 lutego 2014 r. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie szkoły do udziału w Konkursie do 21 października 2013 r. w Referacie Misyjnym Świdnickiej Kurii Biskupiej (należy podać dokładny adres szkoły, imię i nazwisko katechety, telefon lub e-mail) na adres e-mail: misje@diecezja.swidnica.pl lub  tel. 748564405 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 -14:00).

Konkurs odbywa się pod patronatem Księdza Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca oraz ks. Jakuba Górskiego – dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Świdnickiej.

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Jest coraz mniej czasu
Po prostu wierzę

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status