WYDARZENIA

W imię Ojca

W czerwcu odbędzie się XVII Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku młodzi przybędą nad Pola Lednickie pod hasłem „W imię Ojca”. Organizatorzy największego w Polsce katolickiego spotkania młodzieży zapewniają, że tegoroczny temat chociaż trudny, to jednak niesie ze sobą ważne przesłanie.

Ojciec Jan Góra mówi tak: >> Będzie o Ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo my wszyscy mamy Ojca, bo wszyscy będziemy kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg. << Tegoroczne Spotkanie będzie składało się z trzech części: „Bóg jest Ojcem”, „Ty masz Ojca”, „Ty sam będziesz Ojcem”. Motywem szczególnym będzie postać Błogosławionego  Edmunda Bojanowskiego – świeckiego, który swoje życie poświęcił na wychowanie i edukację dzieci znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej. Symbolem XVII Spotkania Młodych będzie łyżeczka z napisem „Karmisz nad do syta” dla uczestników. Lednickim prezentem dla Papieża Franciszka ma się stać „Tango Francesco”. Młodzi zabiorą je ze sobą na Światowe Dni Młodych w Rio de Janeiro.

Początek Spotkania w sobotę 1 czerwca 2013 r. o godzinie 17:00. Eucharystię będzie sprawować ok. 2000 kapłanów z całej Polski. Przed północą planowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej tradycyjne już przejście przez Bramę Rybę. Udział grup można zgłaszać m.in. poprzez internet na specjalnie do tego przeznaczonym formularzu. W najbliższych dniach będą też zapewne organizowane grupy parafialne. Udział w Spotkaniu jest też w planie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej.

 (kk)

Na podstawie: Lednica2000.pl , Gość Niedzielny, ksm.diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia
Przyjmiemy dar nadziei

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status