WYDARZENIA

Powołaniowy Dzień Skupienia

Papież Franciszek w Niedzielę Dobrego Pasterza zwrócił się do młodzieży tymi słowami: >> Młodość potrzebuje stawiania na wzniosłe ideały. Zapytaj Jezusa, czego chce od Ciebie i bądź odważnym! Przed każdym powołaniem i za każdym powołaniem do kapłaństwa lub życia konsekrowanego stoi zawsze czyjaś mocna i intensywna modlitwa: babci, dziadka, matki, ojca, wspólnoty. <<

Duszpasterstwo powołań oraz Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Świdnickiej każdego roku stwarzają możliwość młodym, aby przez modlitwę, katechezę, rozmowę, świadectwo, pomóc im w rozeznawaniu powołania. Stąd i w tym roku zapraszamy młodzież męską do wzięcia udziału w Dniu Skupienia. Zaproszenie to kierujemy do młodzieży szkół licealnych i studentów oraz do lektorów i ceremoniarzy, animatorów i uczestników różnych grup parafialnych  w tym samy wieku.

Dzień Skupienia odbędzie się w budynku WSD w Świdnicy w dniach 9 – 10 listopada 2013 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 9:00, zakończenie w niedzielę o godz. 13:00). Zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby chłopcy przywieźli ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 5 listopada br. na furcie seminaryjnej (nr tel.: 748564900).

Odbędzie się także Dzień Skupienia dla młodzieży żeńskiej w tym samym przedziale wiekowym. Ma on pomóc w odkrywaniu powołania zakonnego i rozeznawaniu charyzmatu oraz zgromadzenia. Tym razem zapraszamy do Domu Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w Wilkanowie w dniach 16 – 17 listopada 2013 r. (rozpoczęcie w sobotę o godz. 10:00, zakończenie w niedzielę o godz. 13:00). Tu również zapewniamy wyżywienie i zakwaterowanie. Prosimy, aby dziewczęta przywiozły ze sobą Pismo Święte, różaniec, przybory do pisania i śpiwór. Koszt 20 zł. Zapisy do 10 listopada, również na furcie seminaryjnej (tel.: 748564900)

(kk)

Na podstawie: diecezja.swidnica.pl

Zobacz także
Minęły czasy zmagań o swobodę katechizacji?
Miłosierdzie istotą chrześcijańskiej doskonałości

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość