WYDARZENIA

Niedziela dla Boga i dla rodziny

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy są wierzący i nie dla każdego Dekalog jest równie ważny, co dla chrześcijan, dlatego zwracamy również uwagę na społeczny aspekt tego wydarzenia.” W ten sposób zwróciła się do dziennikarz Halina Szydełko  – prezes Zarządu Krajowego Akcji Katolickiej, podczas niedawnej konferencji prasowej związanej z inicjatywą „Wolna niedziela”. Celem akcji, o której już wielokrotnie pisaliśmy na Portalu AKCJA,  jest zakaz handlu w dni świąteczne.  

25 października 2013 r., w Sejmie RP, odbyło się sympozjum pod hasłem „Wolna Niedziela”. Organizatorem sesji był Parlamentarny Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Konferencję wspierały także Akcja Katolicka w Polsce, NSZZ Solidarność, Ruch Światło–Życie oraz legnicki Społeczny Ruch Świętowania Niedzieli. Dyskutowano nad znaczeniem niedzieli w życiu społecznym, szczególnie w kontekście dobra rodziny, a także o prawnych aspektach związanych z zakazem w tym dniu handlu. Zarówno Akcja Katolicka, jak i Solidarność oraz inne organizacje popierają projekt poselski, pod którym podpisali się posłowie PiS, PO i PSL.

W czasie wspomnianej na wstępie konferencji prasowej przedstawiciel NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara zwrócił uwagę, że przeprowadzone w zeszłym roku badania nie potwierdzają jakoby zakaz sprzedaży w niedziele miał znacząco wpłynąć na spadek obrotów w placówkach handlowych, zwłaszcza w sklepach wielkopowierzchniowych, co podnoszą przeciwnicy projektu.

Przedstawiciele organizatorów sympozjum podpisali wspólne stanowisko. Zwracają się w nim do wszystkich parlamentarzystów o poparcie projektu w duchu poszanowania godności człowieka oraz uznania praw wolności religijnej wyrażającej się m.in. możliwością wypełniania prawa Bożego przez wierzących.

(kk)

Na podstawie: ak.org.pl

Zobacz także
Bóg wzywa do obrony życia!
Akcja Katolicka w Polsce – zamierzenia na rok 2014

Zostaw komentarz

Treść*

Twoje Imię*
Strona www

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Akcja KatolickaAkcja Katolicka Diecezji ŚwidnickiejBardoBenedykt XVIBiskup ŚwidnickiBoże NarodzeniechrześcijaństwoDiecezja ŚwidnickaEpiskopat PolskietykaEucharystiaewangelizacjafilmfotografiaFranciszekGłuszycaIgnacy DecJan Paweł IIJasna GóraJezus ChrystusKościółkulturaMagdalena JaroszMaryjamediamiłosierdziemodlitwaMonika RejmanmłodzieżpatriotyzmPielgrzymkapolitykaPolskaproliferekolekcjerodzinaSławomir AugustynowiczUrszula FurtakvideowiaraWielki PostZąbkowice ŚląskieŚwidnicaświadectwoświętość